369 000 €69 m²

Klovinportti 4 A, Klovi, Espoo3h+kt+s

Velaton hinta
369 000 €
Hoitovastike
358,80 € / kk
Asuinpinta-ala
69 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Klovi
Kaupunki
Espoo

Tervetuloa tutustumaan tähän ylimmän kerroksen valoisaan kolmioon, jossa moderni skandinaavinen tyyli ja harkitut materiaalivalinnat luovat rauhallisen ja miellyttävän kokonaisuuden.

Vuonna 2018 valmistunut koti sijaitsee neljännessä kerroksessa ja tarjoaa toimivan pohjaratkaisun ilman hukkaneliöitä. Vaaleat sävyt ja suuret ikkunat tuovat tilaan avaruutta ja runsaasti luonnonvaloa. Keittiö ja olohuone muodostavat yhtenäisen oleskelutilan, joka toimii luontevasti niin arjessa kuin vieraiden kanssa. Oman saunan lämpö kruunaa päivän ja tuo ripauksen arkista luksusta.

Asunto Oy Espoon Klovinkukkula on hyvin hoidettu, omalla tontilla sijaitseva taloyhtiö. Pihapiiri ja monipuoliset yhteiset tilat on suunniteltu käytännöllisiksi ja viihtyisiksi. Asunnon yhteydessä on mahdollista ostaa erillisillä osakkeilla autokatospaikka hintaan 15 000 €, mikä tekee pysäköinnistä helppoa ympäri vuoden.

Sijainti Espoon Klovinportissa toimii arjessa erinomaisesti; kauppareissu hoituu matkalla kotiin, lenkkipolut alkavat nurkan takaa ja arjen peruspalvelut ovat sopivan lähellä.

Tämä koti sopii sinulle, joka arvostat vaaleaa ilmettä, toimivaa pohjaa ja sijaintia, jossa arki rullaa ilman kompromisseja. Tule katsomaan miltä tämä koti tuntuu, se yllättää varmasti positiivisesti!

Esittelemme tämän kodin vain yksityisesti, jotta voit tutustua siihen kaikessa rauhassa. Ota yhteyttä ja sovi oma esittelyaikasi!

Pia Lundenberg myyntipäällikkö, KED, partner pia.lundenberg@bo.fi 040 522 1967 https://bo.fi/henkilo/pia-lundenberg/

Harkitsetko sinäkin oman asuntosi myyntiä?

Kutsu minut maksuttomalle arviokäynnille. Saat minulta perustellun hinta-arvion asunnostasi sekä tietoa tämän hetkisestä asuntomarkkinatilanteesta. Kerron sinulle myös Bo:n menestyksekkäästä konseptista tehdä asuntokauppaa. Soita tai lähetä viesti, niin kerron lisää!

Perustiedot

Sijainti
Klovinportti 4 A, 02180 Espoo
Kaupunginosa
Klovi
Kohdenumero
21131929
Kerros
4 / 4
Asuinpinta-ala
69 m²
Tontin pinta-ala
4 956 m²
Kokonaispinta-ala
69 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen Pinta-aloja ei ole tarkistusmitattu.
Huoneiston kokoonpano
3h+kt+s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: induktio, erillisuuni. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: astianpesukone, liesituuletin / suodatin.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Allaskaappi, bidee, lisätyönä tehty pyyhekuivain. Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi.
Säilytystilat
kellarikomero
Näkymät
Kaupunkimaiset vehreät.
Tulevat remontit
2026 Autokatoksen huoltomaalaus 2027 Perustajaurakoitsijan kymmenvuotisvastuiden kuntokartoitus 2028 Viemäreiden kuvaus ja huuhtelu tarpeen mukaan Palovaroittimien uusiminen Lukituksen uusiminen 2029 Parvekelasien huolto 2030 Pattereiden tasapainotus ja lämmitysverkoston säätö
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2023-2024 Parvekelasien huolto 2025 IV-kanavien kuvaus, nuohous ja säätö

Velaton hinta
369 000 €
Myyntihinta
369 000 €
Neliöhinta
5 347,83 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
358,80 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
358,80 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Autopaikka hoitovastike 7,5€/m2/kk.
Vesimaksuennakko 20€/hlö/kk.
Autolataussähköennakko 30,00€/kk.

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Muut kustannukset
Muut maksut: Yhtiökokous 21.3.2024 Päätettiin myöntää hallitukselle valtuudet tarvittaessa periä tai jättää perimättä enintään kahden (2) kuukauden ylimääräinen hoito- ja/tai rahoitusvastike. Päätettiin, että rahoitusvastikkeet tuloutetaan ja hanke- ja lainaosuussuorituksista lainanlyhennysrahastoa kartutetaan enintään lyhennysten määrällä. Päätettiin myöntää hallitukselle valtuudet muuttaa pääomavastikkeen määrää korkokannan olennaisesti muuttuessa, mikäli taloyhtiön taloudellinen tilanne niin vaatii tai sen sallii. Käyttösähkö kulutuksen mukaan. Kotivakuutus omien sopimusehtojen mukaisesti. Ostaja maksaa varainsiirtoveroa 1,5 % velattomasta kauppahinnasta. Taloyhtiön osakeluettelo on siirretty huoneistotietojärjestelmään. Ostajan tulee hakea omistusoikeuden rekisteröintiä Maanmittauslaitokselta kaupan jälkeen. Ostaja vastaa omistusoikeuden rekisteröimiskustannuksista, mahdollisista osakekirjan mitätöinnistä aiheutuvista kustannuksista sekä mahdollisen hakemusmaksun korotuksesta. Ostajan pankin ostajalta mahdollisesti veloittamista kaupantekoon, omistusoikeuden rekisteröintiin tai panttausmerkinnän hakemiseen liittyvistä kustannuksista ostaja saa tiedon pankiltaan.Luovutusrajoitus: 15 § Lunastusmenettely autopaikat.