32 862 €75 m²

Joupinmäenkulma 3, Jouppi, Espoo3H+K+S

Velaton hinta
32 862 €
Asuinpinta-ala
75 m²
Huoneita
3
Kerros
5 / 5
Rakennusvuosi
2001
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Jouppi
Kaupunki
Espoo

Parvekkeellinen kolmio keskeisellä paikalla Espoon Suvelassa. Viidennen kerroksen asunto (5/5), jossa isot toimivat huoneet. Tilava keittiö, johon mahtuu hyvin ruokailuryhmä. Olohuoneesta käynti suoraan parvekkeelle. WC ja kylpyhuone ovat erillisenä tilana. Asunto on varustettu vaaleilla pinnoilla.

Asunto sijaitsee huippusijainnilla. Lähikauppa alle 100m päässä sekä Tuomarilan juna-asemalle alle kilometri. Myös lähimmät bussipysäkit noin 100 metrin etäisyydellä. Näiden lisäksi päiväkoti sekä koulu kävelymatkan päässä.

Tutustu asuntoon ja hae!

Kodikas kerrostalokohde Tuomarilan juna-aseman lähellä. Valoisat asunnot. Kaksioita isommissa asunnoissa on oma sauna ja osassa asuntoja myös parveke. Talossa on oma pesutupa.

Ruokakauppa vieressä, lähellä myös useampi päiväkoti, koulu ja kauppakeskus Entressen palvelut.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Jouppi
Kerros
5 / 5
Asuinpinta-ala
75 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3

Velaton hinta
32 862,36 €
Myyntihinta
32 862,36 €
Neliöhinta
438,16 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 19673,28 €, Indeksikorotus: 13189,08 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 32862,36 €.
Käyttövastike
938,71 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Joupinmäenkulma 3
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2001
Rakennusvuoden lisätiedot
2001
Kerroksia
5