65 395 €100 m²

Kirjakatu 6, Suurpelto, Espoo4H+KT+S

Velaton hinta
65 395 €
Asuinpinta-ala
100 m²
Huoneita
4
Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Suurpelto
Kaupunki
Espoo

Hurmaava rivitalokoti omalla terassilla!

Alakerran keittiö ja olohuone ovat yhtenäistä, avointa tilaa, jonne on mukava kerääntyä viettämään aikaa perheen kesken. Olohuoneesta on kulku asunnon aurinkoiselle, etelään päin avautuvalle terassille.

Keittiön varusteisiin kuuluu kaksi kylmälaitetta, keraaminen liesi sekä astianpesukone. Keittiössä oleva ikkuna tuo tilaan luonnonvaloa.

Asunnon kolme makuuhuonetta sekä toinen kylpyhuone sijaitsevat toisessa kerroksessa. Pienemmissä makuuhuoneissa on kaapistot, jotka auttavat pitämään tavarat järjestyksessä. Suuremmassa makuuhuoneessa on tilava vaatehuone sekä syvennys esimerkiksi työpisteelle.

Uusia, viihtyisiä rivitalokoteja Espoon Suurpellon ja Henttaan rajalla!

Hyvin suunnitellut, kaksikerroksiset kolmiot ja neliöt sopivat kaiken kokoisille perheille. Kolmioissa huoneisiin on varattu hyvin tilaa: kumpaan tahansa makuuhuoneeseen saa mahtumaan parisängyn tai esimerkiksi kaksi lasten sänkyä ja koulupöytää. Neljän huoneen asunnoissa isoimman makuuhuoneen yhteydessä on tilava vaatehuone. Asuinmukavuutta lisäävät ison olohuoneen yhteydessä oleva avokeittiö, jonka viereen mahtuu isompikin ruokailuryhmä sekä molemmissa asuinkerroksissa sijaitsevat wc-tilat. Hyvin varustelluissa keittiöissä on mm. integroitu uuni ja erillinen liesitaso sekä astianpesukone. Kaikissa huoneistoissa on oma sauna ja kätevä pyykkikomero portaiden vieressä. Jokaiseen asuntoon kuuluu myös oma irtaimistovarasto sekä lämmityspistorasialla varustettu autopaikka.

Kirjakadulla nautit auringonsäteistä pitkälle iltaan, sillä huoneistojen terassit avautuvat etelään tai länteen. Omaa pihapiirin rauhaa lisäävät pihojen istutukset sekä terassiaidat. Upea sijainti aivan Espoon keskuspuiston ja luonnontilaisen metsikön laidalla takaa monipuoliset mahdollisuudet ulkoiluun.

Asuntokuvat voivat olla toisesta vastaavanlaisesta asunnosta, joten näkymät sekä asunnon materiaalien sävyt voivat olla erilaiset kuin kuvassa.

Asunnot ovat valmistuneet 31.3.2026.

Perustiedot

Sijainti
Kirjakatu 6, 02250 Espoo
Kaupunginosa
Suurpelto
Asuinpinta-ala
100 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+KT+S
Huoneita
4

Velaton hinta
65 395,27 €
Myyntihinta
65 395,27 €
Neliöhinta
653,95 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 65395,27 €, Indeksikorotus: 0,00 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 65395,27 €.
Käyttövastike
1 497 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Kyllä
Taloyhtiön nimi
Kirjakatu 6
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2026
Rakennusvuoden lisätiedot
2026
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Rakennusmateriaali
Puu
Energialuokka
A2018