224 400 €28,5 m²

Niittyportti 8 A 21, Niittykumpu, Espoo1H+KT

Velaton hinta
224 400 €
Asuinpinta-ala
28,5 m²
Huoneita
1
Kerros
6 / 6
Rakennusvuosi
2027
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Niittykumpu
Kaupunki
Espoo

Kompakti yksiö lasitetulla parvekkeella

Toimiva ja tehokas pohjaratkaisu tekee tästä yksiöstä viihtyisän kodin. Oleskelu- ja makuutila muodostavat selkeän kokonaisuuden, ja keittiö on sijoitettu käytännöllisesti osaksi tilaa.Sisäpihalle avautuva koko asunnon levyinen lasitettu parveke tuo asuntoon lisää oleskelutilaa ja mahdollistaa parvekkeen käytön pitkälle syksyyn.

Omalle tontille tuleva kuusikerroksinen As. Oy Espoon Luhtavilla on mukavan arjen asuinpaikka. Täällä nautitaan päivittäin monipuolisista palveluista, meren läheisyydestä ja oman kodin rauhasta.

Luhtavillan avarissa kaupunkikodeissa vaikutuksen tekevät valoisat asuntopohjat ja käytännölliset yksityiskohdat. Tilavat lasitetut parvekkeet tuovat lisätilaa pitkälle syksyyn. Luhtavillan ensimmäisessä kerroksessa sijaitsevan saunaosaston yhteydessä olevalla lasitetulla terassilla on mukava vilvoitella saunomisen yhteydessä. Viereisestä kerhotilasta on myös käynti terassille. Asumisen täydentää korttelin sydämessä avautuva uniikki yhteispiha, joka on kuin asukkaiden yhteinen olohuone.

Erinomaiset kulkuyhteydet ja lähipalvelut tekevät arjesta helppoa ja mutkatonta. Työ- ja vapaa-ajan matkoille hurautat sukkelasti, sillä pääväylät ovat muutaman minuutin ajomatkan päässä. Metroasemakin on alle kilometrin päässä. Tapiolan ja Matinkylän kauppakeskuksiin on matkaa alle kolme kilometriä. Niittykummusta pääsee nopeasti myös Haukilahden upeiden merimaisemien ääreen ja ulkoilemaan Espoon rantaraitille.

* Hyödynnä ennakkovaraajan etu! Kodin vaihtoa turvaamaan tarjoamme 15 ensimmäiselle ennakkovaraajalle huikean vastike-edun, jossa katamme uuden kotisi hoito- ja pääomavastikkeet 12 kuukauden ajan kohteen valmistumisesta. Kysy lisää asuntomyyjiltämme p. 0800 162 162.

Perustiedot

Kaupunginosa
Niittykumpu
Kerros
6 / 6
Asuinpinta-ala
28,5 m²
Huoneiston kokoonpano
1H+KT
Huoneita
1

Velaton hinta
224 400 €
Myyntihinta
89 760 €
Neliöhinta
7 873,68 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
139,65 € / kk
Pääomavastike
912,41 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 052,06 € / kk

Rakennusvuosi
2027
Kerroksia
6