469 207 €85 m²

Kurtinmalmi 8 D7, Kurttila, Espoo5h, k, kph, s, terassi

Velaton hinta
469 207 €
Asuinpinta-ala
85 m²
Huoneita
4
Rakennusvuosi
2027
Rakennuksen tyyppi
Erillistalo
Kaupunginosa
Kurttila
Kaupunki
Espoo

🏠 Omakotitalon ilot ja taloyhtiön huolettomuus - tämä erillistalo tarjoaa asumista parhaimmillaan! Tyylikäs ja valoisa koti on harvinainen helmi suositulla Kurttilan alueella. Huolellisesti suunniteltu pohjaratkaisu, isot ikkunat ja tavallista korkeampi huonekorkeus tekevät asunnosta avaran ja viihtyisän.

Miksi ihastut tähän kotiin: ✨ Upea, jopa 3,2 metrin huonekorkeus tuo avaruutta ✨ Suuret ikkunat, joista valo tulvii sisään ✨ Huoneiston levyinen terassi sekä iso, yli 130m 2 suojaisa piha-alue ✨ Yksitasoinen, tehokas pohjaratkaisu – ei hukkaneliöitä ✨ Tyylikäs kylpyhuone ja lasiseinäinen sauna ✨ Vesikiertoinen lattialämmitys – ei näkyviä pattereita

Kurttila on tunnettu maalaismaisemastaan – peltojen, metsäteiden ja vanhojen latojen rytmittämä miljöö kutsuu rauhoittumaan ja ulkoilemaan. Espoon rantaraitti ja merenranta sijaitsevat kävelymatkan päässä, ja lähialueella on runsaasti ulkoilureittejä luonnonrauhan ystäville. Arjen sujuvuuden takaavat erinomaiset palvelut ja liikenneyhteydet. Läheltä löytyvät koulut, päiväkodit, kaupat ja Lippulaivan monipuoliset palvelut sekä aivan naapurista huippuluokan napolilainen pizzeria. Julkisilla pääsee helposti Espoon ja Helsingin suuntaan – bussilla juna-asemalle ja metrolle, tai vaikka suoraan keskustaan. T2H:n uusi kohde tarjoaa mahdollisuuden elää rauhallisessa pientalonaapurustossa ilman, että arjen mukavuuksista tarvitsee tinkiä.

Lue lisää Lyyran Ihanista kodeista: https://www.t2h.fi/asunto-oy-espoon-lyyra

Ota yhteyttä ja sovi yksityisesittely Lyyran tontille tai kalustettuihin malliasuntoihimme Vantaan Ylästöön.

Lisätiedot ja esittelyt:

Oskari Hannukainen T2H | Ihania koteja 📞040 612 7661 📧 oskari.hannukainen@t2h.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Kurttila
Kohdenumero
39377269
Asuinpinta-ala
85 m²
Kokonaispinta-ala
90 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen. varasto 5m2
Huoneiston kokoonpano
5h, k, kph, s, terassi
Huoneita
4
Kunto
Uusi
Lisätietoa vapautumisesta
Muu ehto. Arvioitu valmistuminen helmikuu 2026
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista, Kiinteä laajakaistasaatavuus, Valokuitu

Hinta

Velaton hinta
469 207,20 €
Myyntihinta
187 682,88 €
Neliöhinta
5 520,08 € / m²
Velkaosuus
281 524,32 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Valinnainen vuokratontti

Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
335,75 € / kk
Pääomavastike
716,10 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 464,40 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Tontin vuokravastike: 412,55 € / kk. Valinnainen vuokratontti, voit lunastaa asuntosi osuuden maa-alueesta. Yhtiönlainan voi maksaa pois asunnon valmistumisen yhteydessä.

Rakennusvuosi
2027
Energialuokka
B2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto, Koneellinen tulo, Lämmöntalteenotto. Huoneistokohtainen Iv kone, lämmöntalteenotto.
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen lattialämmitys
Tontin omistus
Valinnainen vuokratontti
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla