- Kaupunginosa
- Vermonniitty / Leppävaara
- Kohdenumero
- 80502224
- Kerros
- 3 / 7
- Asuinpinta-ala
- 41 m²
- Tontin pinta-ala
- 1 625 m²
- Kokonaispinta-ala
- 41 m²
- Pinta-alojen lisätiedot
- Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
- Huoneiston kokoonpano
- 2h, k, kph, las.p (yhtiöjärjestys: 2h+kt)
- Huoneita
- 2
- Kunto
- Hyvä
- Kunnon lisätiedot
- siistissä kunnossa
- Lisätietoa vapautumisesta
- 2 kk kaupanteosta tai sopimuksen mukaan.
- Keittiön varusteet
- jääkaappipakastin, induktioliesi, kiertoilmauuni, liesituuletin, mikroaaltouuni, astianpesukone
- Parveke
- Kyllä
- Parvekkeen lisätiedot
- Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Etelä.
- Kylpyhuoneen varusteet
- Pesutilojen kuvaus: suihku, suihkuseinä, peilikaappi, wc, bidee, allas, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kaappitila mikä suojaa kosteudelta pesukonetta ja kuivausrumpua varten.
- Säilytystilat
- Kaapistot ja häkkivarasto
- Näkymät
- vehreät näkymät sisäpihalle etelän suuntaan
- Tulevat remontit
- 2026-2028: Huoltokirjan mukaiset huoltokunnostustyöt, 2026: parvekelasitusten huolto, 2027-2029: Ilmanvaihdon nuohous ja säätö, 2028: 10-vuotistarkastus, kiinteistönkuntoarvio + pts, salaojien ja viemäriverkoston kuvaus ja huuhtelu, sadevesiviemäreiden kuvaus, märkätilakartoitus
- Tehdyt remontit
- 2025: Elementtisaumojen uusinta rakennuttajan toimesta, 2022: Vuositakuu ennakkotarkastuksen töiden valvonta ja valmistuminen, 2021: Vuositakuukorjauksien reklamointi rakennuttajalle ja vuositakuu ennakkotarkastus
- Asumistyyppi
- Omistus
- Vuokrattu
- Ei
- Palvelut
- K-Supermarket 0,2 km, K-Market Perkkaa 0,4 km, Sellon kauppakeskus 1,5 km
- Lisätiedot
- Käyttö- ja luovutusrajoitukset: 17 § LUNASTUSMENETTELY
Jos autohallipaikan hallintaan oikeuttava osake siirtyy millä tahansa saannolla muulta kuin perustajaosakkaalta yhtiön ulkopuoliselle uudelle omistajalle eikä samassa yhteydessä siirretä tämän yhtiön osakkeita, jotka oikeuttavat yhtiön jonkin asuinhuoneiston hallintaan, on siirronsaajan ilmoitettava siirrosta hallitukselle viipymättä, ja yhtiön osakkeenomistajilla on ensisijaisesti oikeus lunastaa siirron kohteena oleva osake. Yhtiöllä on toissijaisen lunastusoikeus. Lunastusmenettelyssä noudatetaan edellä olevan lisäksi kaikilta muilta osin kulloinkin voimassa olevan asunto-osakeyhtiölain säännöksiä.
- Kohde on
- Osakehuoneisto
- Postitoimipaikka
- Espoo
- Tietoliikennepalvelut
- DNA, 10 M