557 600 €68 m²

Tuuliniitty 7 B, Tapiola, Espoo3h+avok+kph+s+lasitettu parveke

Velaton hinta
557 600 €
Hoitovastike
258,40 € / kk
Asuinpinta-ala
68 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 6
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tapiola
Kaupunki
Espoo

Tasokasta asumista Tapiolan sydämessä. Ylellinen koti lasitetulla parvekkeella idyllisessä naapurustossa!

Tämä täysin uusi asunto sijaitsee omalla tontilla, idyllisessä naapurustossa, jossa palvelut ovat kävelyetäisyydellä. Näyttävässä, laadukkaasti ja hyvällä maulla toteutetussa kerrostalokodissa pääset nauttimaan huolettomasta asumisesta taloyhtiössä, jossa asuinmukavuus on huippuluokkaa!

Ylellistä tunnelmaa tähän kulmahuoneistoon tuovat suuret ikkunat, laadukkaat parkettilattiat ja upea kylpyhuone omalla saunalla. Näyttävä Puustellin keittiö kvartsitasoilla ja Boschin kodinkoneilla tuo arkeen luksusta. Tilavasta ja viihtyisästä olohuoneen ja avokeittiön yhdistelmästä on käynti mukavan kokoiselle lasitetulle parvekkeelle josta aukeaa avarat näkymät. Asunnossa on reilunkokoinen päämakuuhuone ja pienempi makuuhuone, joka soveltuu hyvin työ- tai lastenhuoneeksi. Molemmista makuuhuoneista löytyy myös hyvin säilytystilaa. Asuinmukavuutta nostaa asuintilat kattava vesikiertoinen lattialämmitys.

As. Oy Espoon Tuulikello 2 on valmistunut 2023 ja tässä asunnossa voit asua ilman remonttihuolia. Taloyhtiön asukkaita hemmotellaan suojaisalla, lapsiystävällisellä korttelipihalla, josta löytyy pihasauna terasseineen sekä kerhotiloineen. Asukkaiden käytössä on myös pesutupa ja verstas. Yhtiöllä on iso parkkihalli, josta pääset suoraan hissillä asuinkerroksiin. Autopaikat on varustettu pistorasialla ja sähköauton hidaslatausmahdollisuudella.

Puutarhakaupunkina tunnetussa Tapiolassa yhdistyy luonnonläheisyys, palvelut ja upeat merelliset ulkoilumaastot. Kauppakeskus Ainoan kattavat palvelut sekä metroasema ovat muutaman minuutin kävelymatkan etäisyydellä. Espoon Kaupunginteatteri löytyy naapurista ja kulttuurikeskuskin sijaitsee alle kilometrin päässä. Tapiola tarjoaa asukkailleen myös loistavat koulut ja päiväkodit sekä rajattomat harrastusmahdollisuudet!

Tervetuloa tutustumaan!

KATSO MYÖS VIDEO!

Myynti ja esittelyt: Juha Savolainen, Itsenäinen välittäjäyrittäjä, LKV, LVV Nord LKV | Juha Savolainen LKV Oy 045 123 4649 juha@nordlkv.fi

Petri Palomaa, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV Nord LKV | Petri Palomaa Oy 045 128 4465 petri@nordlkv.fi

Myynnistä vastaa täysimääräisesti välitysliikkeet: Juha Savolainen LKV Oy, y-tunnus: 3292767-9 Petri Palomaa Oy, y-tunnus: 3293102-9 Bulevardi 13 lh. 7, 00120 Helsinki Välitysliikkeet toimivat itsenäisinä välittäjäyrittäjinä yhteistyösopimuksella Nord LKV Oy:n kanssa. Nord LKV Oy ei vastaa toimeksiannon hoitamisesta.

Perustiedot

Sijainti
Tuuliniitty 7 B, 02100 Espoo
Kaupunginosa
Tapiola
Kohdenumero
80503288
Kerros
4 / 6
Asuinpinta-ala
68 m²
Tontin pinta-ala
4 484 m²
Kokonaispinta-ala
68 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+avok+kph+s+lasitettu parveke
Huoneita
3
Kunto
Uusi
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Laadukkaat Boschin kodinkoneet: astianpesukone, induktiotaso, jääkaappipakastin, mikro, uuni.
Lattia tammiparkettia ja työtasoina laadukkaat kIvitasot. Seinät maalattu/kivi.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Kylpyhuoneessa allas- ja peilikaappi, käsisuihku, lattialämmitys, linjakaivo, pyyhekuivain, pyykkikaappi, sadesuihku, suihkuseinä, seinä-wc. Liitäntä pesukoneelle ja tilaa pesutornille. Lattiat laattaa ja seinät kaakeloitu. Kylpyhuoneen yhteydessä myös sauna.
Säilytystilat
Kellarikomero
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Tyylikäs lasiseinä ja Harvian sähkökiuas. Lattiat laattaa, seinät puuta ja katto paneelia.
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Lisätiedot
Muut kaupan kannalta merkittävät tiedot: Myynnistä vastaa täysimääräisesti välitysliikkeet: Petri Palomaa Oy, y-tunnus: 3293102-9 Juha Savolainen LKV Oy, y-tunnus: 3292767-9 Bulevardi 13 lh. 7, 00120 Helsinki Välitysliikkeet toimivat itsenäisinä välittäjäyrittäjinä yhteistyösopimuksella Nord LKV Oy:n kanssa. Nord LKV Oy ei vastaa toimeksiannon hoitamisesta.
Kohde on
Osakehuoneisto
Ensiesittelyssä
Ei
Postitoimipaikka
Espoo
Tietoliikennepalvelut
Elisan taloyhtiölaajakaista 10 Mb
Linkit

Hinta

Velaton hinta
557 600 €
Myyntihinta
362 600 €
Neliöhinta
8 200 € / m²
Velkaosuus
195 000 €

Vastikkeet

Hoitovastike
258,40 € / kk
Pääomavastike
1 504,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 762,90 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
20 Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Vesimaksuennakko 20 €/hlö/kk. Vesimaksut tasataan kulutuksen mukaan.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Espoon Tuulikello 2
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 16 354 130 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2023
Huoneistojen lukumäärä
66
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2023
Kerroksia
6
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
4 484 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Braleva Kiinteistöpalvelut Oy, Mea Valkama, mea.valkama@braleva.fi, 0103276421
Kaavoitustiedot
Espoon kaupunki, p. 09 81 621 Kaavamuutoksia vireillä. Viereiselle tontille on suunniteltu kolme kaksikerroksista rivitaloa (Tuulikello 3). Viereisen Tapiolan tennispuiston vuokrasopimusta on jatkettu hiljattain.

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Autohallipaikat myydään erillisinä osakkeina ja myydään 35 000 euron velattomaan hintaan. Autopaikat on varustettu pistorasialla ja sähköauton hidaslatausmahdollisuudella.