272 540 €50 m²

Valkjärventie 7 B26, Pohjois-Tapiola, Espoo2h+kt

Velaton hinta
272 540 €
Asuinpinta-ala
50 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
2027
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Pohjois-Tapiola
Kaupunki
Espoo

Huippuunsa hiottu! Pohjois-Tapiolaan nouseva Kvartsiheikki I tarjoaa asukkaalleen tasokkuutta, joka on aistittavissa aivan kaikessa. Tapiolan tyylikästä tarinaa jatkava uudiskohde yhdistää valoa korostavan arkkitehtuurin ja puutarhakaupungin vehreyden saumattomaksi kokonaisuudeksi. Varaa huippuunsa hiottu kotisi nyt!

Kvartsiheikki I on laatua arvostavalle sisustajalle toiveiden täyttymys. Asunnoissa on vesikiertoinen maalämmöllä toimiva lattialämmitys, mikä tekee asuntojen sisustamisesta helppoa ja tarjoaa mahdollisuuksia yksilöllisiin ratkaisuihin.

Tasokas ja toimiva keittiö syntyy hyvällä suunnittelulla, jossa on otettu huomioon ympäröivä tila, kestävät materiaalit, arjessa vaadittava käytännöllisyys sekä estetiikka. Pääset tekemään korkeatasoisista materiaaleista juuri sinun tyyliisi sopivat valinnat. Kestävät materiaalit ja laadukkaat kodinkoneet takaavat osaltaan, että asunnon arvo säilyy.

Kylpyhuone on paikka rentoutumiseen, mutta sen tehtävänä on tarjota toimivat puitteet myös uuteen päivään valmistautumiselle ja iltarutiineille. Elegantti spa-tunnelma kylpyhuoneeseen syntyy ennen kaikkea ajattoman tyylikkäistä ja laadukkaista materiaaleista.

Esimerkiksi suuret, 60x60 cm:n seinälaatat luovat tilaan yhtenäistä ja korkealuokkaisuutta korostavaa ilmettä. Saunatila erotetaan kylpyhuoneesta lasiseinällä, mikä tuo molempiin tiloihin avaruuden tuntua.

Autopaikat 2-tasoisessa pysäköintihallissa, autopaikat myydään omina osakkeina.

Tutustu asuntoihin ja niiden 3D kuviin sekä varaa unelmakotisi nyt www.varte.fi/kvartsiheikki

Perustiedot

Kaupunginosa
Pohjois-Tapiola
Kohdenumero
70086999
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
50 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+kt
Huoneita
2
Kunto
Uusi
Vapautuu
30.11.2027
Lisätietoa vapautumisesta
30.11.2027

Velaton hinta
272 540 €
Myyntihinta
103 690 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
5 450,80 € / m²
Velkaosuus
168 850 €
Valinnaisen vuokratontin lunastusosuus
77 360 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Valinnainen vuokratontti

Onko osuus lunastettu
Ei
Tontin vuokravastike
290 € / kk
Vuokratontin lunastusosuus
77 360 €
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
222,50 € / kk
Pääomavastike
1 126,69 € / kk
Tontin vuokravastike
290 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 639,19 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
22 € / kk

Rakennusvuosi
2027
Huoneistojen lukumäärä
18
Kerroksia
5
Energialuokka
Energialuokka: A2018
Tontin vuokra päättyy
17.09.2075
Maanvuokraaja
OP Tonttirahasto Ky
Tontin omistus
Valinnainen vuokratontti
Onko osuus tontista lunastettu
Ei
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
20, joista yksi on mitoitettu liikuntaesteiselle.
Yhteiset tilat
Saunaosasto, kerhotila, pesula, kuivaushuone, lastenvaunu-, ulkoiluväline- ja irtaimistovarastot sekä tekniset tilat sijaitsevat talon ensimmäisessä kerroksessa.