319 900 €48 m²

Ristiniementie 12 B20, Laurinlahti, Espoo2h+kt

Velaton hinta
319 900 €
Asuinpinta-ala
48 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 5
Rakennusvuosi
2024
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Laurinlahti
Kaupunki
Espoo

Asunto sinulle, joka olet haaveillut lasitetusta terassista asunnon jatkona!

Tähän kulmakaksioon saatiin loistavalla suunnittelulla tilava makuuhuone, yhtenäinen ja avara keitto-ruokailutila sekä olohuone. Makuuhuoneen ikkuna on luoteeseen ja samoin olohuoneen ikkuna kts. pohjakuva. Asunnon levyinen lasitettu terassi on lisähuone kaikkina vuodenaikoina.

Asunnon pintamateriaalit hivelevät silmää ja sopivat kaiken väriseen sisutukseen. Keittotilan kaappien väritys on Cashmere Matt, työtasona on tummaharmaa kvartsikivi ja lattiassa Oak Harmonius 1-sauvainen parkettilattia.

Kylpyhuoneen värimaailma jatkaa samaa harmonista värimaailma kuin keittotilassa. Seinälaatta on Burlington Sand Matt ja lattiassa on More Smoke. Kylpyhuoneen peili- ja allaslaatikostot ovat kivenharmaita. Yhtenäinen värimaailma koko asunnossa.

Mikäli olet saunan ystävä, muistathan, että yhtiöstä löytyy talosauna ja kerhohuone sekä porraskohtaiset talopesulat.

Yhtiö on rakennettu Joutsenmerkin kriteerien mukaisesti ja sen energialuokka on A.

Kiinnostuitko? Lue lisää jmoy.fi/alexander

JM Suomi Oy rekisteröi ja käsittelee antamiasi henkilötietoja meidän Asiakas- ja sidosryhmärekisterin tietosuojaselosteen https://www.jmoy.fi/personal-details/ mukaisesti. Asiakirjassa on lisäksi tietoja siitä, miten voit selvittää, mitä henkilötietoja JM Suomi Oy käsittelee ja miten voit oikaista tietojasi tai peruuttaa suostumuksen.

Perustiedot

Kaupunginosa
Laurinlahti
Kohdenumero
10001826
Kerros
1 / 5
Asuinpinta-ala
48 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+kt
Huoneita
2
Kunto
Uusi
Keittiön varusteet
Keittiön kaapistot Puustellin valikoimista. Jääpakastinkaappi, kalusteisiin sijoitettu uuni ja mikroaaltouuni, kehyksetön induktiokeittotaso, ulosvedettävä liesikupu, kalustepeitteinen astianpesukone. Jätevaunussa lajittelupisteet neljälle jakeelle.
Kylpyhuoneen varusteet
Keraamiset laatat seinissä ja lattiassa, katossa paneeli ja kattoon upotetut led-valaisimet. Peili- ja allaskalusteet, valkoinen pyykkikaappi. Sadesuihku.
Säilytystilat
Asuntokohtainen irtaimistovarasto
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Laurinlahden lähialueilla sijaitsee useita kouluja ja päiväkoteja sekä päivittäistavarakauppoja. Terveyskeskus sijaitsee Espoonlahdessa. Uudistettu kauppakeskus Lippulaiva on avannut ovensa maaliskuussa 2022.
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
319 900 €
Myyntihinta
91 211 €
Neliöhinta
6 664,58 € / m²
Velkaosuus
228 689 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
189,15 € / kk
Pääomavastike
1 484,93 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 674,08 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk

Rakennusvuosi
2024
Huoneistojen lukumäärä
39
Kerroksia
5
Rakennusmateriaali
Teräsbetoni, julkisivut paikallamuurattuja
Kattotyyppi
Vesikatto tasakatto, katemateriaalina kumibitumikermi
Energialuokka
A
Liikenneyhteydet
Alexanderia lähimmät metroasemat sijaitsevat Espoonlahdessa ja Soukassa, molemmat noin 20 minuutin kävely- tai noin 10 minuutin pyöräilymatkan päässä, autolla matka taittuu muutamassa minuutissa. Lähimmät bussipysäkit sijaitsevat muutaman sadan metrin päässä.
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, asunnoissa vesikiertoinen matalalämpöinen lattialämmitys
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Oma
Lisätietoa tontin omistuksesta

Myynnissä olevien asuntojen osalta tonttiosuudet ovat lunastettu.

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Ulkoiluväline- ja polkupyörävarastot kellarikerroksissa. Porraskohtaiset pienpesulat, kerhotila ja saunaosasto A-talossa. B-talossa kurasyöpöllä varustettu polkupyörien huoltopiste.