159 500 €45,5 m²

Reviisorinkatu 8, Espoon keskus, Espoo2h+kt

Velaton hinta
159 500 €
Hoitovastike
318,50 € / kk
Asuinpinta-ala
45,5 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Espoon keskus
Kaupunki
Espoo

Myynnissä viehättävä ensimmäisen kerroksen kaksio erinomaisella sijainnilla Espoon keskuksessa.

Juna-asema ja kauppakeskus Espoontori ovat vain noin 800 metrin kävelymatkan päässä, ja alue tarjoaa kattavat palvelut: päivittäistavarakaupat, apteekin, ravintoloita, kahviloita sekä monipuolisia liikkeitä. Vuonna 2028 valmistuva uusi Prismakeskus tulee täydentämään palveluita entisestään. Ulkoilun ystäville läheltä löytyvät upeat lenkkeily- ja virkistysmahdollisuudet.

Asunnon selkeä ja toimiva pohjaratkaisu tekee siitä arjessa erittäin käytännöllisen. Neliöt on hyödynnetty tehokkaasti kodikkuutta unohtamatta. Säilytystilaa on reilusti ja keittiö on varusteltu laadukkailla kodinkoneilla, kuten astianpesukoneella, uunilla, keraamisella liedellä sekä jääkaappipakastimella. Vaaleasävyiset seinäpinnat ja tyylikäs lattia luovat ajattoman ja valoisan ilmeen. Kylpyhuoneessa on liitännät ja paikka pyykinpesukoneelle. Olohuoneesta on käynti lasitetulle parvekkeelle, joka lisää asumismukavuutta ja tarjoaa lisätilaa aikaisesta keväästä pitkälle syksyyn.

Hyvin hoidetussa ja rauhallisessa taloyhtiössä asukkaiden käytössä ovat huoneistokohtaiset irtaimistovarastot, viihtyisät saunaosastot, kuivaushuone sekä pyörävarasto.

Ota yhteyttä, niin sovitaan yksityisnäyttö

Arttu Metsälä, LKV 044 713 0079 arttu.metsala@kiinteistotahkola.fi

Perustiedot

Sijainti
Reviisorinkatu 8, 02770 Espoo
Kaupunginosa
Espoon keskus
Kohdenumero
44754126
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
45,5 m²
Tontin pinta-ala
3 386 m²
Kokonaispinta-ala
45,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+kt
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappipakastin, astianpesukone. Liesi: liesitaso. avokeittiö
Tulevat remontit
Arvio tulevista suuremmista kunnossapitotöistä 2025-2030 Parvekelasien huolto, iv-kanavien puhdistus -28, taloautomatiikan uusinta -30,
Tehdyt remontit
Taloautomatiikan ohjauslaitteen uusiminen -24, parvekkeiden takuukorjauksia -24, hissin hälytyspuhelimien uusiminen 4g verkkoon
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista, Kiinteä laajakaistasaatavuus

Hinta

Velaton hinta
159 500 €
Myyntihinta
53 415,87 €
Neliöhinta
3 505,49 € / m²
Velkaosuus
106 084,13 €

Vastikkeet

Hoitovastike
318,50 € / kk
Pääomavastike
889,70 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 208,20 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan, ennakkomaksu. 25 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Rahoitusvastiketta peritään, mikäli et maksa pois huoneistokohtaista lainaosuutta. Lisätietoa velkaosuudesta: Taloyhtiölaina sidottu 12kk euriboriin + 0,8 % marginaali. Lainan päättymispäivä 31.12.2042..

Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2018
Kerroksia
3
Energialuokka
C2013
Ilmastointijärjestelmä
Lämmöntalteenotto, Koneellinen tulo, Koneellinen poisto
Tontin koko
3 386 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Oiva Isännöinti, Petri Ruohonen +3580107556525
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Espoon kaupungin kaavoitus, +358 9 8162 5000 Ostajan tulee tutustua vireillä oleviin kaavoihin ja alueen rakennussuunnitelmiin.
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen lattialämmitys
Tontin vuokra päättyy
13.10.2076
Tontin vuokra
114888.89 € / vuosi