Tarjouskauppakohde

290 000 €71,5 m²

Isäntärengintie 10, Järvenperä, EspooOh, ruokatila ja avokeittiö, 3 mh, kph sis. s, erillis wc, terassi

Velaton hinta
290 000 €
Hoitovastike
257,40 € / kk
Asuinpinta-ala
71,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Järvenperä
Kaupunki
Espoo

Rauhallinen, viihtyisä lapsiperheiden suosiossa oleva asuinalue sujuvien liikenneyhteyksien päässä.

Tämä valoisa, yksitasoinen, kolmen makuuhuoneen rivitaloasunto aukeaa omalle lasitetulle terassille ja istutuksin rajatulle pihalle.

Mahdollisuus ostaa autopaikka.

Myyjällä mahdollisuus ottaa vaihdossa vanhan asuntosi. Kysy lisätietoja välittäjältä.

Tarjouskauppakohde

Tarjouskaupassa tarjoukset tehdään lähtöhinnasta ylöspäin.

Lähtöhinta
290 000 €
Uusin kirjallinen tarjous
-

Perustiedot

Kaupunginosa
Järvenperä
Kohdenumero
1409830
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
71,5 m²
Tontin pinta-ala
5 401 m²
Kokonaispinta-ala
71,5 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
Oh, ruokatila ja avokeittiö, 3 mh, kph sis. s, erillis wc, terassi
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Integroitu jää-pakastinkaappi, astianpesukone ja mikroaaltouuni, kalusteuuni, induktioliesi, liesikupu. Kaapistot , pöytätasot -laminaatti. Välitilassa alumiinipintainen levy.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Erillinen wc
Kylpyhuone: wc, allaskaappi, peilikaappi, suihku, pyykkikaappi, pesukoneliitäntä, sähkösauna
Säilytystilat
Kaapistot, häkkivarasto
Ikkunoiden suunta
länsi, itä
Näkymät
pihalle
Tulevat remontit
Rakennus valmistunut 2023, huoltotoimenpiteitä
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Karamzinin koulu (etäisyys n. 0.4 km), Puutarhurin päiväkoti (etäisyys n. 0.9 km), K-Supermarket Aurora (etäisyys n. 1 km)
Lisätiedot
YJ 6§ osakkailta, joiden omistamaan huoneistoon kohdistuu enemmän kuin 50% alkuperäisestä huoneistokohtaisesta yhtiölainasta, peritään vähintään kolmen kuukauden pääomavastikkeen suuruinen pääomavastikevakuus yhtiön pääomavastikesaatavan vakuudeksi. Sähköauton latausvalmius 11 autopaikassa, omistaja voi hankkia latauslaitteet omalle autopaikalleen..
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä
Tiedustelut
Carita Simolin p.050 528 9787 carita.simolin@km.fi

Hinta

Velaton hinta
290 000 €
Myyntihinta
45 450,95 €
Neliöhinta
4 055,94 € / m²
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
257,40 € / kk
Pääomavastike
638,72 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
896,12 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
ennakko 20€/hklö tasaus tehdään vuosittain
Muut kustannukset
hoitovastike autokatos 1,26€/m2, avoautopaikka 0,90€/m2, latauspistevastike 4€/kpl Pääomavastike nousee 05/-26 (lyhennys + korko).

Rakennusvuosi
2023
Rakennusvuoden lisätiedot
2023
Huoneistojen lukumäärä
21
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Kerroksia
1
Energialuokka
B2018
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV liittymä (Elisa)
Tontin koko
5 401 m²
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki (etäisyys n. 0.3 km)
Pihan ilmansuunnat
länsi,lounas
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, vesikiertoinen patterilämmitys

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
autokatospaikkoja: 11, piha-autopaikkoja: 12, lisätietoa: 1 LE-paikka taloyhtiön omistuksessa, autopaikat omilla osakkeillaan, asuntoon ei automaattisesti kuulu autopaikkaa.
Yhteiset tilat
Pihalla kaksi talousrakennusta joissa on urheiluväline-, irtaimisto- ja talousvarastot, väestönsuoja sekä tekninen tila
Ominaisuudet
Sälekaihtimet missä asennettuna
Lainalaskuri