36 551 €98 m²

Kilonpurontie 2, Kilo, Espoo5h+k+s

Velaton hinta
36 551 €
Hoitovastike
1 319,66 € / kk
Asuinpinta-ala
98 m²
Huoneita
5
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1997
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kilo
Kaupunki
Espoo

Käytännöllinen perheasunto toisessa kerroksessa

Toisen kerroksen avara ja toimivapohjainen koti, jossa on neljä reilun kokoista makuuhuonetta. Asunnossa on oma sauna sekä käytännöllinen erillis-wc, jotka tuovat arkeen sujuvuutta.

Keittiö sijaitsee omassa rauhallisessa tilassaan erillään olohuoneesta. Kylpyhuone on juuri remontoitu eikä ole ollut vielä käytössä – pääset siis nauttimaan täysin upouudesta tilasta.

Kilonpurontie 2, viihtyisää asumista hyvien liikenneyhteyksien varrella

Kilonpurontie 2 on kahdesta kerrostalosta muodostuva 72 asunnon asumisoikeuskohde, jossa on erikokoisia asuntoja kaksioista viiden huoneen asuntoihin. Asunnot ovat kooltaan 49-98 m². Asukkaiden käytössä on talopesula, kerhotila sekä varastotiloja. A-, B- ja C-rapuissa on hissit. Autoille on oma paikoitusalueensa.

Kilonpurontie 2 sijaitsee hyvällä paikalla lähellä palveluita ja erinomaisten kulkuyhteyksien läheisyydessä. Esimerkiksi Kilon juna-asemalle on noin 500 metrin matka. Lyhyen kävelymatkan päästä löytyvät ruokakauppa, terveyskeskus, päiväkoti ja koulu. Lisää palveluita on Leppävaarassa, vain kahden minuutin junamatkan päässä. Noin kahden kilometrin päässä sijaitsevat Leppävaaran urheilupuisto, uimahalli, pururata ja hiihtoladut sekä kilometrin päässä sijaitseva ratsastuskoulu tarjoavat runsaasti liikunta- ja ulkoilumahdollisuuksia.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Kilonpurontie 2, 02610 Espoo
Kaupunginosa
Kilo
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
98 m²
Kokonaispinta-ala
98 m²
Huoneiston kokoonpano
5h+k+s
Huoneita
5
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 19 527,80 € indeksikorotus: 17 023,27 €
Postitoimipaikka
ESPOO

Hinta

Velaton hinta
36 551,07 €
Neliöhinta
372,97 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 319,66 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 18,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
1997
Kerroksia
3
Energialuokka
C2007