298 000 €59,5 m²

Kaarlo Sarkian katu 10, Vermonniitty, Espoo3h, kt, kph, s, lasitettu parveke

Velaton hinta
298 000 €
Hoitovastike
243,95 € / kk
Asuinpinta-ala
59,5 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 5
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Vermonniitty
Kaupunki
Espoo

Tervetuloa tutustumaan tähän upeaan kolmioon, omalla tontilla!

Tässä valoisassa toisen kerroksen asunnossa on toimiva pohjaratkaisu, jossa keittiö ja olohuone muodostavat avaran ja yhtenäisen tilan. Olohuoneesta on käynti lasitetulle parvekkeelle, joka tuo runsaasti luonnonvaloa sisään asuntoon. Kylpyhuoneen yhteydessä on myös oma sauna, joka tarjoaa rentoutumishetkiä arjen keskellä.

Vuonna 2019 valmistunut yhtiö sijaitsee omalla tontilla, eikä suurempia kunnossapitotoimia ole tiedossa.

Sellon kauppakeskuksen monipuoliset palvelut ovat vain noin 1,5 kilometrin päässä, ja Leppävaaran urheilupuistoon, maauimalaan ja uimahalliin pääset kätevästi sekä julkisilla kulkuneuvoilla että omalla autolla.

Asunnon oston yhteydessä on mahdollisuus ostaa inva- mitoituksella oleva tilava autopaikka parkkihallin ensimmäisestä kerroksesta.

Lämpimästi tervetuloa tutustumaan tähän ihastuttavaan kotiin!

Perustiedot

Kaupunginosa
Vermonniitty
Kohdenumero
1412825
Kerros
2 / 5
Asuinpinta-ala
59,5 m²
Tontin pinta-ala
3 588 m²
Kokonaispinta-ala
59,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, kt, kph, s, lasitettu parveke
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Kohde on vuokrattu. Kohde on vuokrattu. Irtisanominen AHVL:n mukainen
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin, uuni, astianpesukone, kaapistot, induktioliesi, liesikupu/-tuuletin. Lattia: Parketti. Seinät: Maalattu
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone: suihku, peilikaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kylpyhuonekaapisto, kiinteät valaisimet, sauna. Lattia: Laatta. Seinät: Laatta
Säilytystilat
Kellari tai kellarikomero, Muu erillinen varasto. Kellarikomero, kaapistot
Näkymät
Puistomaiset, pihalle
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvitys seuraavalle viidelle vuodelle: 2025-2028: Huoltokirjan mukaiset huoltokunnostustyöt. 2026-2027: Parvekelasitusten huolto. 2027-2029: Ilmanvaihtokanavien nuohous ja säätö. 2027: 10v tarkastus kiinteistön kuntoarvio ja pts.
Tehdyt remontit
2021: Vuosikorjaustöiden valmistuminen taloyhtiön osalta. 2020: Vuosikorjaustöiden valvonta, vuositarkastuskokous: kokous pidetty 23.11.2020.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Koulut: Perkkaan koulu n. 0,45 km; Päiväkodit: Majurinkulman päiväkoti n. 0,85 km; Ruokakaupat: K-Supermarket Perkkaa n. 0,45 km, K-Citymarket, Prisma, Lidl n. 1,6 km; Muut lähipalvelut: Kauppakeskus Sello n. 1,5 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Espoo

Hinta

Velaton hinta
298 000 €
Myyntihinta
91 435,68 €
Neliöhinta
5 008,40 € / m²
Velkaosuus
206 564,32 €
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
243,95 € / kk
Pääomavastike
1 436,85 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 680,80 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Vesimaksu: ennakko 24€/hlö/kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Espoon Sonetti
Lisätietoa taloyhtiöstä
19.5.2025: Yhtiökokous päätti, että hallitukselle myönnetään valtuus määrittää pääomavastikkeen taso tarvittaessa esimerkiksi viitekoron merkittävän muutoksen vuoksi tai lainlyhennysten alkamisen vuoksi. YK päätti myöntää hallitukselle valtuuden periä tai jättää perimättä enintään kahden kuukauden hoitovastikkeen määrä. Yhtiökokous vahvisti järjestyssäännöt.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2019
Kerroksia
5
Energialuokka
C2013
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen
Tontin koko
3 588 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Huoltoyhtiö, Oiva Talotekniikka Oy
Isännöinti
Kontu isännöinti Oy (Uusimaa), Läkkisepäntie 23, 00620 Helsinki, Henrikki Tahvanainen, henrikki.tahvanainen@kontuoy.fi, p. 010 739 8990.
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Lisätietoa kaavoituksesta antaa Espoon kaupunki
Liikenneyhteydet
Bussipysäkkejä n. 0,3 km, Raidejokeri n. 0,45 km, Leppävaaran asema n. 1,5 km