30 565 €76 m²

Joupintie 2, Jouppi, Espoo3H+K+S

Velaton hinta
30 565 €
Asuinpinta-ala
76 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1999
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Jouppi
Kaupunki
Espoo

Heti vapaana viihtyisä hissittömän talon ylimmän kerroksen kolmio.

Kylpyhuone on remontoitu. Kaksi makuuhuonetta, olohuone ja keittiö sekä erillinen wc-tila, sauna ja kylpyhuone. Iso lasitettu parveke tuo lisämukavuutta asumiseen.

Jätä hakemus asuntosaatio.fi ja sovi näytöstä myyjän kanssa jutta.friman@asuntosaatio.fi.

Pienkerrostalokohde rauhallisessa kulmassa Joupinmäkeä. Autopaikat sisäpihan puolella. Isot parvekkeet ja osalla asunnoista on oma piha.

Lähellä on neuvola, useampi päiväkoti, koulu ja ruokakauppa. Kauppakeskus Entressen palvelut alle kilometrin päässä. Espoon keskuspuistoon tai Tuomarilan kuntoportaisiinkaan ei ole pitkä matka. Tuomarilan juna-asemalle muutama sata metriä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Joupintie 2, 02760 Espoo
Kaupunginosa
Jouppi
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
76 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Vapautuu
17.06.2026

Velaton hinta
30 564,88 €
Myyntihinta
30 564,88 €
Neliöhinta
402,17 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 17366,41 €, Indeksikorotus: 13198,47 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 30564,88 €.
Käyttövastike
998,42 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Joupintie 2
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1999
Rakennusvuoden lisätiedot
1999
Kerroksia
3