33 121 €58,5 m²

Lotankatu 2, Lintuvaara, Espoo2h+kk+s

Velaton hinta
33 121 €
Hoitovastike
964,44 € / kk
Asuinpinta-ala
58,5 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
2011
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Lintuvaara
Kaupunki
Espoo

Ensimmäisen kerroksen esteetön kaksio rauhallisella Painiityn alueella

Huoneisto on avara ja toimivapohjainen. Valoisa olohuone tarjoaa mukavasti tilaa oleskeluun ja ruokailuun. Makuuhuoneessa on runsaasti kaappitilaa. Lasitettu parveke toimii viihtyisänä lisätilana keväästä pitkälle syksyyn. Kylpyhuoneessa on tilaa pesutornille ja oman saunan ansiosta pääset nauttimaan löylyistä juuri silloin kun haluat.

Asuntokohtainen irtaimistovarasto ja kuivaushuone sijaitsevat samassa kerroksessa.

Kohteessa on kiinteistölaajakaista, jonka perusnopeus 50M kuuluu käyttövastikkeeseen. Nopeuden korotukset ovat maksullisia. Liittymä on rekisteröitävä ennen käyttöä operaattorin kautta.

Autopaikkoja on varattavissa saatavuuden mukaan, lämpötolpallinen ulkopaikka 17 €/kk, autokatospaikka 25 €/kk. Osassa autopaikkoja on sähköauton latausmahdollisuus.

Asukkaiden käytössä on yhteinen ulkoiluvälinevarasto, talosauna, pesutupa, kuivaushuone ja kerho- ja harrastetila, jotka lisäävät asumismukavuutta.

Alue tarjoaa loistavat mahdollisuudet niin lapsiperheille kuin aktiivisille aikuisillekin. Lähialueella sijaitsevat koulu ja päiväkoti sekä monipuoliset ulkoilu- ja harrastusmahdollisuudet. Kehä ykkönen on vain kiven heiton päässä ja parin kilometrin päässä on Leppävaaran asema sekä kattavat Kauppakeskus Sellon tarjoamat palvelut. Bussipysäkki ja junayhteydet takaavat sujuvan liikkumisen niin keskustaan kuin kauemmas.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Lotankatu 2, 02680 Espoo
Kaupunginosa
Lintuvaara
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
58,5 m²
Kokonaispinta-ala
58,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+kk+s
Huoneita
2
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 25 484,22 € indeksikorotus: 7 636,74 €
Postitoimipaikka
ESPOO

Hinta

Velaton hinta
33 120,96 €
Neliöhinta
566,17 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
964,44 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 19,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
2011
Kerroksia
3
Energialuokka
A2013