295 000 €84 m²

Mariabergintie 1 F, Nupuri, Espoo4h+kt+s

Velaton hinta
295 000 €
Hoitovastike
294 € / kk
Asuinpinta-ala
84 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2020
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Nupuri
Kaupunki
Espoo

Perheasunto Espoon Nupurista kahdella autopaikalla!

Etsittekö muuttovalmista kotia uudehkosta taloyhtiöstä? Vuonna 2020 valmistunut rivitaloasunto on muuttovalmis perheelle, joka arvostaa laatua ja mukavuutta.

Kodin sydämessä on avara ja valoisa olohuone, joka yhdistyy saumattomasti moderniin keittiöön. Keittiö on hyväkuntoinen, moderni ja työskentelytilaa on runsaasti. Kolme makuuhuonetta tarjoavat jokaiselle perheenjäsenelle oman rauhallisen tilansa. Yläkerran makuuhuone toimii hyvin lapsen huoneena tai vaikka kotitoimistona. Lisäksi kodissa on oma sauna, jossa voit rentoutua päivän päätteeksi.

Uudehkossa taloyhtiössä voit asua ilman huolia remonteista ja asumisen kustannukset ovat tarkkaan tiedossa. Lämmitysjärjestelmänä on maalämpö, joka yhdessä koneellisen ilmastoinnin kanssa takaa alhaiset asumiskustannukset ja miellyttävän sisäilman ympäri vuoden. Taloyhtiö tarjoaa myös nopean valokuituyhteyden. Lisäksi myydään erillisinä osakkeina autokatospaikka 19 hintaan 10 000 euroa. Asunnolla on myös toinen autopaikka talon edessä.

TÄSSÄ KODISSA ON SITÄ JOTAKIN:

+ Hyväkuntoinen muuttovalmis koti + Uudehko taloyhtiö ilman remonttihuolia + Tehokas maalämpö lämmönlähteenä + Nopea tietoliikenne valokuidun ansiosta + Lapsiperheelle kaksi autopaikkaa + Avara keittiön ja olohuoneen tila ja käytännölliset tilaratkaisut arkeen

Tämä koti on ihanteellinen valinta perheelle, joka arvostaa modernia asumista ja luonnonläheisyyttä. Tule tutustumaan tähän ihastuttavaan kotiin paikan päälle ja varaa itsellesi yksityisesittely!

Esittelyt ja myynti: Lasse Lindqvist Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiAT p.050 570 6104 (myös Whatsapp) lasse.lindqvist@remax.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Mariabergintie 1 F, 02820 Espoo
Kaupunginosa
Nupuri
Kohdenumero
80493080
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
84 m²
Tontin pinta-ala
8 025 m²
Kokonaispinta-ala
84 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
4h+kt+s
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
viimeistään 3kk kaupanteosta.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, astianpesukone, liesi, erillisuuni ja liesituuletin. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku, suihkuseinä, wc-istuin, peilikaappi, pesuallas, bidee-suihku, allaskaappi, lattialämmitys ja pesukoneliitäntä. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, peilikaappi, bidee-suihku, lattiakaivo, allaskaappi ja lattialämmitys.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto, vaatehuone ja kaapistot
Näkymät
Läpitalon huoneisto, jossa näkymät etupihalle ja vastakkaisella puolella taloyhtiön vehreä piha-alue, autopaikat ja leikkipaikka.
Tulevat remontit
2027 Salaojien kuvaus ja huuhtelu 2027-2030 Yhtiön huoltomaalaus 2029 Ilmastointikanavien nuohous ja säätö 2029-2030 Kiinteistön 10-vuotistarkastus
Tehdyt remontit
2021 Vuositarkastuksen ennakkotarkastus 2022 Lämpökamerakuvaus
Lisätiedot
Käyttö- ja luovutusrajoitukset: Yhtiöjärjestyksen 16§ kohta lunastusoikeudesta koskee ainoastaan autopaikkoja.
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
49-74-29-1
Postitoimipaikka
Espoo
Tietoliikennepalvelut
Elisa, Taloyhtiölaajakaista 25M, Valokuitu, Asukas tekee oman sopimuksen

Hinta

Velaton hinta
295 000 €
Myyntihinta
295 000 €
Neliöhinta
3 511,90 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
294 € / kk
Tontin vuokravastike
168 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
462 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
20 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Hoitovastike autokatospaikalle ja avopaikalle on 15,00 €/kk. Sähköauton latausmaksu on 30,00 €/kk. Taloyhtiössä on huoneistokohtaiset vesimittarit. Vedenkulutuksen tasauslaskutus tehdään vuosittain.
Autopaikan kustannukset
15 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Espoon Puolukka
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 7 990 673,60 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2020
Huoneistojen lukumäärä
36
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2020
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Puu
Kattomateriaali
Tiili
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 04.12.2030
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen LTO
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
8 025 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Helsinki Oy, Aleksi Korkiakoski, aleksi.korkiakoski@kiinteistotahkola.fi, +358207480077
Kaavoitustiedot
Espoon kaupunki p.09 816 21
Kaavatilanne
Asemakaava
Rakennusoikeus
2 750 m²
Lämmitys
Maalämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Maalämpö
Tontin vuokra päättyy
16.03.2047
Tontin vuokra
30 674,04 € / vuosi
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin kuvaus
Tonttiosuus on lunastettavissa. Myytävän huoneiston F24 tontin lunastushinta per 30.11.2024 on 36 826,67 euroa. Tontin lunastushinta pitää tarkistaa ajantasaisesti ennen lunastamista.