29 217 €73 m²

Nurmilinnuntie 3, Karakallio, Espoo3H+K+S

Velaton hinta
29 217 €
Asuinpinta-ala
73 m²
Huoneita
3
Kerros
2
Rakennusvuosi
1997
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Karakallio
Kaupunki
Espoo

Peruskorjaus toteutetaan tähän huoneistoon 24.4.2026 - 15.5.2026.

Yksitasoinen toisen kerroksen kolmio vapautumassa! Asuntoon on muutostyönä asennettu laminaattilattia.

Leppävaaran kupeessa sijaitseva Karakallio huokuu kotoisaa tunnelmaa. Väljästi rakennettu, vehreä alue tarjoaa upeat ulkoilumaastot sekä poikkeuksellisen avaria pihoja ja puistoja virkistäytymiseen ja lasten leikkeihin.

Karakalliosta löytyvät kaikki toimivan lähiön tunnusmerkit; päiväkodit, ala- ja yläkoulu, vanhusten palvelutalo, urheilukenttä, kirkko sekä monitoimitalo, jossa on monipuolista kulttuuri-, opinto- ja nuorisotoimintaa. Kylämäisen alueen sydämessä sijaitsee pienimuotoinen ostoskeskus, joka tarjoaa kaikki arjen palvelut. Suomen suurimpiin kauppakeskuksiin kuuluva Leppävaaran Sello on hyvien yhteyksien ansiosta vain kivenheiton päässä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Nurmilinnuntie 3, 02620 Espoo
Kaupunginosa
Karakallio
Kerros
2
Asuinpinta-ala
73 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3

Velaton hinta
29 216,97 €
Myyntihinta
29 216,97 €
Neliöhinta
400,23 € / m²

Muut maksut

Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 15548,30 €, Indeksikorotus: 13668,67 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 29216,97 €.
Käyttövastike
1 157,67 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Nurmilinnuntie 3
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1997
Rakennusvuoden lisätiedot
1997