344 000 €59 m²

Eestinlaakso 11 A, Nöykkiö, Espoo3h+k+kph/wc+s+vh+iso parveke (yj:3h+k+s)

Velaton hinta
344 000 €
Hoitovastike
351,05 € / kk
Asuinpinta-ala
59 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Nöykkiö
Kaupunki
Espoo

Tämä asunto hurmaa heti ensisilmäyksellä: hulppea huonekorkeus (n. 3,2 m), lähes lattiasta kattoon ulottuvat ikkunat ja vesikiertoinen lattialämmitys, luovat avaran ja ylellisen tunnelman. Viilentävä ilmalämpöpumppu tuo asumiseen lisämukavuutta erityisesti kesähelteillä, ja oma sauna tarjoaa lämpöä ja rentoutumista vuoden ympäri.

Huoneiston levyinen, erittäin tilava lasitettu parveke toimii kuin toinen olohuone.

Rauhallinen asuinalue tarjoaa levollisen ympäristön, mutta kaikki tarvittava on silti lähellä.

Bussipysäkki löytyy aivan ulko-oven edestä – bussilla pääsee nopeasti esimerkiksi Iso Omenaan tai Lippulaivaan, joista myös metroyhteys. Ulkoilun ystäville luonto on vieressä ja Espoon keskuspuisto ja Puolarmaarin monipuoliset harrastusmahdollisuudet ovat lähietäisyydellä.

Tule itse toteamaan toimivaksi ja ihastelemaan!

Varaa oma esittelyaikasi! Petri Paju, petri.paju@nordlkv.fi, 044 246 1270

Perustiedot

Sijainti
Eestinlaakso 11 A, 02280 Espoo
Kaupunginosa
Nöykkiö
Kohdenumero
20211689
Kerros
4 / 4
Asuinpinta-ala
59 m²
Tontin pinta-ala
4 268 m²
Kokonaispinta-ala
59 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+k+kph/wc+s+vh+iso parveke (yj:3h+k+s)
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: erillisuuni, liesitaso. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesikupu, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: ulostyönnetty. Suunta: itä
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi, kylpyhuonekaapisto.
Näkymät
Avarat, vehreät
Tulevat remontit
Talo on valmistunut 2019 ja hallitus katsoo, ettei yhtiöllä ole normaalin vuosittaisen kunnossapidon lisäksi sellaisia tarpeita yhtiön rakennusten ja kiinteistön kunnossapitoon yhtiökokousta seuraavien viiden vuoden aikana, jotka vaikuttaisivat olennaisesti osakehuoneistojen käyttämiseen, yhtiövastikkeeseen tai muihin osakehuoneiston käytöstä aiheutuviin kustannuksiin. 2027-2028 10-v ennakkotarkastus ja PTS päivitys.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Yhtiön rakennukset ovat valmistuneet vuonna 2019 eikä tarvetta huomattaville kunnossapito- ja muutostöille ole ollut.

Velaton hinta
344 000 €
Myyntihinta
344 000 €
Neliöhinta
5 830,51 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
351,05 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
351,05 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Saunan kustannukset
25,00 e / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Muut kustannukset
Muut maksut: Yhtiössä on huoneistokohtaiset vesimittarit. Vedenkulutuksen tasauslaskutus tehdään vuosittain. Mahdollisten ylimääräisten tasauslaskujen osalta mm. osakasmuutosten yhteydessä, tulee osakkaan erikseen pyytää tasauslaskutusta.

Rakennusvuosi
2019
Huoneistojen lukumäärä
36
Kerroksia
4
Energialuokka
C2013 Viimeinen voimassaolopäivä: 16.8.2027
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
4 268 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Oiva Talotekniikka Oy
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Helsinki Oy Isännöitsijä Christian Boman christian.boman@kiinteistotahkola.fi, 0207488249

Pysäköintitilan kuvaus
autokatoksia: 2. sähköpistokkeita: 16.
Yhteiset tilat
Taloyhtiössä muuta: Taloyhtiössä on ulkoiluvälinevarastot, kuivaushuone, väestösuoja.
Muut tilat
Eteinen: Kaapit, seinät maalattu ja lattia parkettia.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Saunassa: puu.