127 000 €30,5 m²

Linjaloistonkatu 7 A, Saunalahti, Espoo1h, avok, kph, las. parv

Velaton hinta
127 000 €
Hoitovastike
213,50 € / kk
Asuinpinta-ala
30,5 m²
Huoneita
1
Kerros
4 / 6
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Saunalahti
Kaupunki
Espoo

Yksiö upeilla maisemilla

Valoisa 4.kerroksen yksiö, jossa on ikkunat ja huoneiston mittainen lasitettu parveke lounaaseen. Parkettilattiat ja valkoiset keittiökaapistot. Yhtiö on valmistunut 2019. Yhtiössä on irtaimistovarastot, kuivaushuone, sauna ja kuntosali. Tonttivuokra sisältyy hoitovastikkeeseen. Elisa Taloyhtiölaajakaista 10M.

Merellinen Saunalahti tunnetaan luonnonläheisestä ympäristöstään. Ulkoilureitit ja rantaraitti sekä lähikauppa ovat kävelyetäisyydellä. Lippulaivan kattavat palvelut ja metro Kivenlahdessa n.10 min kävelymatkan päässä. Lisäksi bussit sekä nopeat kulkuyhteydet autolla Länsiväylää pitkin.

Muuttamaan pääset heti kaupanteosta. Sopii myös sijoitukseen, pääomavastike on tuloutettu.

Esittelyt ja lisätiedot; Tuula Piiroinen Kiinteistönvälittäjä LKV Strand Properties Brand Partner 040 680 7716 - tuula@strand. Tuula Piiroinen LKV Oy | 3463551-4

Perustiedot

Sijainti
Linjaloistonkatu 7 A, 02330 Espoo
Kaupunginosa
Saunalahti
Kohdenumero
20219147
Kerros
4 / 6
Asuinpinta-ala
30,5 m²
Tontin pinta-ala
3 750 m²
Kokonaispinta-ala
30,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h, avok, kph, las. parv
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Kaapistot, astianpesukone, induktioliesi, kalusteuuni, liesituuletin (suodatin) ja jääkaappi/pakastin. Tammiparketti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu. Suunta: lounas
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Laattalattia, seinät kaakeloitu ja katto puupaneeli.
Suihku ja -seinä, peili- ja allaskaapistot, wc-istuin, bidee-suihku ja kaappi.
Tulevat remontit
Asunto Oy Espoon Kummelivuorenheikki - kunnossapitotarveselvitys 2025-2029: Palovaroittimien pattereiden vaihto huoneistoihin sekä yleisiin tiloihin, suositeltu 2025. Palokatkokorjaukset/takuutyö, suositeltu 2025. Kiinteistön peruskuntoarvio, suositeltu 2026.
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: S-Market, K-Market. Lähipalvelut: Saunalahden koululla on kirjasto, Espoonlahden uimahalli, Kauppakeskus Lippulaiva, Kallvikin uimaranta, Sarfvikin golfkenttä. Koulut: Saunalahden koulu.
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
laajakaista

Hinta

Velaton hinta
127 000 €
Myyntihinta
45 117,66 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
4 163,93 € / m²
Velkaosuus
81 882,34 €

Vastikkeet

Hoitovastike
213,50 € / kk
Pääomavastike
512,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
726 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Saunan kustannukset
16,00 e / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksu 20,00 €/hlö/kk on ennakkomaksu , tasaus kerran vuodessa. Autohallivastike 2,10 euroa/m²/kk. Yhtiökokous antoi valtuudet hallitukselle periä 1–2 ylimääräistä hoitovastiketta, sekä muuttaa sen suuruutta taloudellisen tilanteen niin vaatiessa. Yhtiökokous antoi valtuudet hallitukselle periä tai jättää perimättä 1–2 pääomavastiketta, sekä muuttaa sen suuruutta taloudellisen tilanteen niin vaatiessa/salliessa. Henkilökohtaiset lainaosuudet ovat maksettavissa ilman pankin veloitusta kuukausittain. Retta Isännöinti Oy laskuttaa hinnaston mukaan.

Rakennusvuosi
2019
Huoneistojen lukumäärä
62
Kerroksia
6
Energialuokka
C2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
3 750 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kiinteistöhuolto Tahti/ Tapiola
Isännöinti
Retta Isännöinti Oy, Vantaa Unikkotie 13, 01300 Vantaa 010 228 2000 Kauppinen Anita anita.kauppinen@retta.fi
Kaavoitustiedot
Espoon kaupunki https://kartat.espoo./ims Linjaloistonkadun asuinrakentaminen Kauklahdenväylän länsipuolelle suunnitellaan asuinkerrostaloja. Kauklahdenväylän länsipuolelle suunnitellaan asuinkerrostaloja. Kaupunkisuunnittelulautakunta hyväksyi 29.10.2025 kaavaosan esittämisen kaupunginhallitukselle.