289 000 €84 m²

Mariabergintie 3 F, Nupuri, Espoo4h+k+s

Velaton hinta
289 000 €
Hoitovastike
344,40 € / kk
Asuinpinta-ala
84 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Nupuri
Kaupunki
Espoo

Rauhallista rivitaloasumista halutulla Nupurin alueella – järvinäkymin

Tervetuloa tutustumaan tähän viihtyisään rivitalokotiin halutulla Nupurin alueella. Tämä toimivapohjainen koti tarjoaa tilaa ja mukavuutta perheelle. Asunnossa on kolme makuuhuonetta, tilava oleskelutila sekä oma sauna, joka tuo arkeen ripauksen luksusta. Arjen sujuvuutta lisäävät kaksi WC:tä.

Kodissa on myös kaksi omaa piha-aluetta, jotka tarjoavat mukavasti tilaa oleskeluun, lasten leikkeihin tai kesäpäivistä nauttimiseen. Säilytystilaa löytyy oman ulkovaraston ansiosta. Auton saat kätevästi suoraan kodin eteen, johon pienellä vaivalla saat sähkölatauslaitteen tarvittaessa seinään asennettua.

Nupuri on tunnettu rauhallisesta ja luonnonläheisestä ympäristöstään, mutta samalla hyvien yhteyksien päässä palveluista. Alue sopii erinomaisesti niin perheille kuin luonnon rauhaa arvostaville.

Kyseessä on isompi yhtiö, jossa asiat hoidettu mallikaasti ja remonteista ei ole huolia vielä pitkää aikaa.

Autan sinua myös oman asunnon myynnissä, sekä asuntolaina (Nordea ja Oma Sp) asioissa. Ole minuun yhteydessä niin järjestetään juuri sinulle oma näyttö ja tarvittaessa hoidetaan rahoitukset kuntoon. / frans@neliotliikkuu.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Mariabergintie 3 F, 02820 Espoo
Kaupunginosa
Nupuri
Kohdenumero
80490351
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
84 m²
Tontin pinta-ala
7 179 m²
Kokonaispinta-ala
84 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
4h+k+s
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Ei
Terassin kuvaus
2 kpl
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku, wc-istuin, peilikaappi, bidee-suihku ja allaskaappi. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, bidee-suihku, lattialämmitys ja peilikaappi.
Säilytystilat
Vaatehuone, kylmä ulkovarasto ja kaapistot
Tehdyt remontit
Taloyhtiö valmistunut vuonna 2022.
Kiinteistötunnus
049-074-0030-0001
Postitoimipaikka
Espoo

Hinta

Velaton hinta
289 000 €
Myyntihinta
96 383,52 €
Neliöhinta
3 440,48 € / m²
Velkaosuus
192 616,48 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.
Valinnaisen vuokratontin lunastusosuus
51 846,23 €

Valinnainen vuokratontti

Tontin vuokravastike
235,20 € / kk
Vuokratontin lunastusosuus
51 846,23 €
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
344,40 € / kk
Pääomavastike
1 586,29 € / kk
Tontin vuokravastike
235,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
2 165,89 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Espoon Vuokko
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: Taloyhtiöllä on kaksi osoitetta kerrostalot A, B, C, D, E Nupurinkartanontie 4 ja rivitalot F ja G Mariabergintie 3 Yhtiöjärjestys 4 § huoneistojenhallintaan kuuluu rajattu maantasoinen terassi ja piha-alue, joiden asianmukaisesta huollosta ja kunnossapidosta osakas vastaa kustannuksellaan.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2022
Huoneistojen lukumäärä
35
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2022
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Puu
Kattomateriaali
Tiili
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 26.04.2032
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen LTO
Tontin koko
7 179 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Helsinki Oy, Tuomas Kandelin, tuomas.kandelin@kiinteistotahkola.fi, 020 748 8173
Kaavoitustiedot
Espoon kaupunki puh. 09 816 21 Rivitalojen ja muiden kytkettyjen asuinrakennusten korttelialue max kolme kerrosta, AR III. Lähialueen kaavahanke: Nupurinkallion täydennysrakentaminen.
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla ja hyvät pyöräilytiet