33 943 €78 m²

Kirstinmäki 12 A 28, Suvela, Espoo3H+K+S

Velaton hinta
33 943 €
Asuinpinta-ala
78 m²
Huoneita
3
Kerros
4
Rakennusvuosi
2001
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Suvela
Kaupunki
Espoo

Kirstinmäki 12 A 28

ASUNNON KUVAUS:

Tässä asunnossa asut ensimmäiset kolme kuukautta ilman vastikkeenmaksuvelvollisuutta. Etu tähän asuntoon, kun sopimus alkaa viimeistään 30.6.2026. 4/4 kerroksen koti, kulmahuoneisto rauhallisessa taloyhtiössä. Taloyhtiön kaikki asunnot on peruskorjattu ja ovat edelleen erinomaisessa kunnossa.

TALOYHTIÖN KUVAUS:

Kerrostaloyhtiö Suvelassa, jossa pääset nauttimaan sekä rauhasta että keskeisestä sijainnista päättyvän tien päässä.

Näissä pohjaratkaisuiltaan toimivissa ja avarissa asunnoissa on runsaasti säilytystilaa. Jokaiseen asuntoon kuuluu tilava parveke sekä oma sauna. Auton pysäköit kätevästi autohalliin tai kansipaikalle. Kohteessa on erikokoisia kaksioita sekä kolmioita.

Talonasukkailla on käytössään kuivaushuone sekä ulkoiluvälinevarasto.

Suoraan takapihalta alkaa pieni metsikkö, jonka takaa löytyy kauppakeskus Entresse ja Espoon keskuksen kattavat palvelut. Kaikki tarvittava löytyy siis kävelyetäisyyden päästä, sillä alueen päiväkodit ja koulut ovat lähes naapurissa.

Muualle pääkaupunkiseudulle liikkuminen on todella helppoa sillä viereisestä Espoon keskuksen asemalta voit hypätä lähijunien kyytiin. Helsingin keskustassa olet puolessa tunnissa

Asumisoikeusasunnossa asut kohtuuhintaisessa asunnossa ja maksat kuukausittaista käyttövastiketta. Asumisoikeusasukkaana pääset remontoimaan myös kotiasi ja sinulla on pysyvä asumisturva. Lemmikit ovat tervetulleita Avain Asuntoihin.

Kohteen perusparannusremontti on valmistunut 09/2023.

Perustiedot

Kaupunginosa
Suvela
Kerros
4
Asuinpinta-ala
78 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3
Parveke
Ei
Tehdyt remontit
2023-10-01T00:00:00
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Asumisoikeus
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista Elisa 50/50 Mb/s sis. vastikkeeseen/vuokraan.

Hinta

Velaton hinta
33 943,47 €
Myyntihinta
33 943,47 €
Neliöhinta
435,17 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
20.00€/hlö/kk, Vesiennakko
Muut kustannukset
Vakuus: 250.00 ASO maksu: 20621.86 ASO maksu muutostyöt: 0.00 ASO maksu indeksitarkistus: 13321.61 ASO maksu yhteensä: 33943.47
Käyttövastike
1 016,70 € / kk
Autopaikan kustannukset
25 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
2001-05-29
Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Espoon Kirstinmäki 12
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2001
Rakennusvuoden lisätiedot
2001
Huoneistojen lukumäärä
29