15 279 €61,5 m²

Kyyhkysmäki 7, Leppävaara, Espoo2H+K+S

Velaton hinta
15 279 €
Asuinpinta-ala
61,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 5
Rakennusvuosi
1993
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Leppävaara
Kaupunki
Espoo

Tunnelmallinen ja tilava kaksio Leppävaaran palveluiden äärellä. Peruskorjattu ja hyvin pidetty 61,5 m² kaksio rauhallisella sijainnilla Lintuvaaran kupeessa. Toisen kerroksen läpitalon huoneisto tarjoaa toimivan pohjaratkaisun, oman saunan sekä viihtyisän parvekkeen. Asunnossa on erillinen wc, hyvät säilytystilat ja hissi talossa.

Jätäthän hakemuksen asuntosaatio.fi- sivulla.

Kerrostalokohde vehreillä näkymillä Lintuvaaran vieressä. Kaikissa asunnoissa on oma sauna ja osassa myös parveke. A-rapussa ei ole hissiä.

Lähellä on useampi päiväkoti, koulu, ruokakauppa, Angry Birds-leikkipuisto ja uimahalli sekä maauimala. Monikonpuron luonnonsuojelualue ja alueen useat puistot kutsuvat ulkoilemaan. Lisää palveluita löytyy alle kilometrin päässä olevasta Sellon kauppakeskuksesta.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Kyyhkysmäki 7, 02650 Espoo
Kaupunginosa
Leppävaara
Kerros
2 / 5
Asuinpinta-ala
61,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+K+S
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Vapautuu
05.06.2026

Velaton hinta
15 279,41 €
Myyntihinta
15 279,41 €
Neliöhinta
248,45 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 7934,60 €, Indeksikorotus: 7344,81 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 15279,41 €.
Käyttövastike
947,40 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Kyyhkysmäki 7
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1993
Rakennusvuoden lisätiedot
1993
Kerroksia
5