Hiljainen myynti - huomisen kohteet jo tänään!

Tulossa myyntiin -merkinnällä olevat asuntoilmoitukset ovat hiljaisessa myynnissä olevia asuntoja. Seuraamalla näitä asuntoja saat tietää aina ensimmäisten joukossa, mitkä asunnot ovat tulossa myyntiin. Ota yhteys ilmoittajaan ja kerro kiinnostuksestasi asuntoa kohtaan.

TULOSSA MYYNTIIN

199 000 €33,5 m²

Sininärhentie 3, Espoo1h + avokeittiö + lasitettu parveke

Velaton hinta
199 000 €
Hoitovastike
128,70 € / kk
Asuinpinta-ala
33,5 m²
Huoneita
1
Kerros
1
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunki
Espoo

Muuttovalmis yksiö lasitetulla parvekkeella – talo 2019 omalla tontilla, Lintuvaara

Tervetuloa tutustumaan tähän erinomaisessa kunnossa olevaan, vuonna 2019 valmistuneeseen yksiöön Espoon Sininärhentiellä! Tämä 33 m²:n toimivapohjainen koti tarjoaa modernia asumismukavuutta ja huolettomuutta uudehkossa taloyhtiössä omalla tontilla.

Asunnossa on avara ja käytännöllinen pohjaratkaisu, joka mahdollistaa monipuoliset sisustusratkaisut. Valoisan oleskelutilan perällä on alkovi ja olohuone yhdistyy luontevasti kauniiseen, täysin varusteltuun avokeittiöön. Suuri lasitettu parveke toimii yli puolet vuodesta kuin ylimääräisenä huoneena – täydellinen paikka nauttia aamukahvista tai rentoutua päivän päätteeksi.

Asunto on erittäin siistissä kunnossa ja täysin muuttovalmis, joten pääset muuttamaan ilman remonttihuolia. Tämä koti sopii erinomaisesti esimerkiksi nuorelle ensiasunnon ostajalle, opiskelijalle tai yksin asuvalle.

Kohde on myös kiinnostava vaihtoehto asuntosijoittajalle: moderni, hyväkuntoinen yksiö uudehkossa talossa on helppo vuokrata, ja muuttovalmis asunto mahdollistaa vuokrauksen nopeasti ilman lisäinvestointeja. Taloyhtiö on valmistunut vuonna 2019 ja sijaitsee omalla tontilla, mikä lisää asumisen vakautta ja tukee pitkän aikavälin arvokehitystä. Yhtiövastike on erittäin kohtuullinen (3,90€/m2) ja rahoitusvastike on tuloutettu.

Sijainti Lintuvaarassa on erinomainen: alue on rauhallinen ja viihtyisä, mutta samalla hyvien kulkuyhteyksien päässä. Liikkuminen onnistuu vaivattomasti niin junalla, bussilla kuin omalla autollakin eri puolille pääkaupunkiseutua ja Leppävaaran monipuoliset palvelut löytyvät kävelyetäisyydeltä. Myös liikunnan ystäville alue tarjoaa poikkeuksellisen hyvät puitteet – talvisin lähistöltä löytyvät hiihtoladut, kesäisin Espoon ainoa maauimala, ja ympäröivät ulkoilumaastot tarjoavat lähes rajattomat mahdollisuudet aktiiviseen arkeen.

Asunto vapautuu 31.3., joten niin omaan käyttöön kuin sijoitukseenkin hankittu koti on mahdollista ottaa käyttöön nopeasti.

Tämä koti tarjoaa huoletonta ja modernia asumista sekä potentiaalia tulevaisuuteen – tervetuloa ihastumaan! ✨

Perustiedot

Sijainti
Sininärhentie 3, 02650 Espoo
Kohdenumero
24371816
Kerros
1
Asuinpinta-ala
33,5 m²
Huoneiston kokoonpano
1h + avokeittiö + lasitettu parveke
Huoneita
1

Velaton hinta
199 000 €
Myyntihinta
92 600 €
Neliöhinta
5 940,30 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
128,70 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2019
Hissi
Kyllä