219 000 €30 m²

Haukilahdenkatu 1, Niittykumpu, Espoo1h+kk+kph+parveke

Velaton hinta
219 000 €
Hoitovastike
123 € / kk
Asuinpinta-ala
30 m²
Huoneita
1
Kerros
13 / 24
Rakennusvuosi
2017
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Niittykumpu
Kaupunki
Espoo

Valoa, avaruutta, näköalaa! Tämä omalla tontilla sijaitsevan talon tilava 13. krs:n yksiö tarjoaa avoimien näköalojen lisäksi mukavaa ja huoletonta asumista. Hulppean kokoinen lasitettu parveke lisää asumismukavuutta.

Asunto Oy Espoon Niittyhuippu on asumisen helppoutta parhaimmillaan, koska rakennuksen 1. kerroksessa on kauppakeskus Niitty ja metroasema. Myös Iso Omenan ja Tapiolan monipuoliset palvelut ovat näppärästi metromatkan päässä.

Asunto sopii myös sijoitusasunnoksi. Tervetuloa tutustumaan!

Perustiedot

Kaupunginosa
Niittykumpu
Kohdenumero
1411221
Kerros
13 / 24
Asuinpinta-ala
30 m²
Tontin pinta-ala
1,05 ha
Kokonaispinta-ala
30 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
1h+kk+kph+parveke
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan, nopeastikin
Keittiön varusteet
Moderni keittiö. Varustus: Jääkaappipakastin, induktioliesi, erillisuuni, liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
lasitettu. Parvekkeen suunta: luode
Kylpyhuoneen varusteet
Täysin laatoitettu kylpyhuone. Varustus: WC, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, allas- ja peilikaappi, lattialämmitys.
Säilytystilat
Kellarikomero
Ikkunoiden suunta
luode
Näkymät
Avarat näkymät kauas
Tulevat remontit
Suunnitellut toimenpiteet: 10v-kuntoarvio ja takuukorjausten tarkastus, huoltokirjan mukaiset huolto/ylläpitotyöt
Tehdyt remontit
Yhtiö valmistunut 2017, valmistumisen jälkeen tehty normaaleja huoltokorjauksia.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Niittykummun koulu (etäisyys n. 0.4 km), Niittykummun päiväkoti (etäisyys n. 0.15 km), Kauppakeskus Niitty (etäisyys n. 0.1 km)
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä
Tiedustelut
Petra Saijola p. 045 8517260

Hinta

Velaton hinta
219 000 €
Myyntihinta
122 527,42 €
Neliöhinta
7 300 € / m²
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
123 € / kk
Pääomavastike
786,25 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
909,25 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Saunan kustannukset
20,00 EUR/kk
Vesimaksun lisätiedot
25 euroa/hlö/kk, tasoitus mittarin mukaan.

Rakennusvuosi
2017
Rakennusvuoden lisätiedot
2017
Huoneistojen lukumäärä
200
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Kerroksia
24
Energialuokka
B2018
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV liittymä
Tontin koko
1,05 ha
Liikenneyhteydet
Metroasema (etäisyys n. 0.1 km)

Pysäköintitilan kuvaus
lisätietoa: Autopaikat erillisinä osakkeina myyty asukkaille (Kiinteistö Oy Niittykummun huippuparkki). Yhtiöllä ei omia autopaikkoja.
Yhteiset tilat
Hissi, sauna, pesula, ulkoiluvälinevarasto, talovarasto, Laajakaista 10M/10M, kaapeli-TV, DVB-C Elisa, väestönsuoja/irtaimistovarastotila, mankeli, kuivaushuoneet, lastenvaunuvarasto,
Lainalaskuri