252 900 €42,5 m²

Ulappakatu 1 A 63, Espoonlahden keskus, Espoo1h+tupakeittiö

Velaton hinta
252 900 €
Hoitovastike
178,50 € / kk
Asuinpinta-ala
42,5 m²
Huoneita
2
Kerros
12 / 13
Rakennusvuosi
2013
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Espoonlahden keskus
Kaupunki
Espoo

Espoonlahden keskustassa sijaitseva valoisa yksiö tarjoaa modernia asumista ja upeat näkymät 12. kerroksesta. Asunto Oy Espoon Tähystäjässä sijaitseva asunto on valmistunut vuonna 2013 ja on hyvässä kunnossa. Tässä kodissa yhdistyvät käytännöllisyys ja mukavuus – tilava tupakeittiö, parkettilattiat ja lasitettu parveke luovat viihtyisän kokonaisuuden.

Asunnon sijainti on erinomainen: lähellä ovat niin metroasema kuin bussipysäkitkin, mikä tekee liikkumisesta sujuvaa. Lisäksi autopaikan ostomahdollisuus tarjoaa lisämukavuutta autoilevalle. Rakennuksen liiketilat tuovat mukavasti vuokratuloja, mikä tekee taloyhtiöstä taloudellisesti vakaan.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän Espoonlahden helmeen!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Espoonlahden keskus
Kohdenumero
80489915
Kerros
12 / 13
Asuinpinta-ala
42,5 m²
Tontin pinta-ala
6 845 m²
Kokonaispinta-ala
42,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
1h+tupakeittiö
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, peili, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Häkkivarasto
Tulevat remontit
2025 10 v. takuukorjaukset YIT 2025 Rikkinäisten liesikupujen korjaaminen
Tehdyt remontit
2024 Viemäreiden kuvaukset 2024 Ovipuhelintaulu uusinta 2024 Palovaroittimien uusinta 2023 Autohallin valaistuksen muuttaminen LED valaistukseen ja liiketunnistimien lisääminen 2023 Sähkön kilpailutus 2023 10 v tarkastus/ kuntoarvio 2023 Salaojat tarpeen mukainen huuhtelu 2022 Autohallin latausvalmiuden toteuttaminen 2022 Autohallin ajoluiskan uusi ajojärjestely 2022 Ilmanvaihdon nuohous ja säätö 2022 Autohallin energiakulutuksen tehokkuuden hankeselvitys 2021 Viilennyksen/kaukojäähdytyksen mahdollisuuden/vaihtoehtojen selvitys 2021 Autohallin latausvalmiuden toteuttamisen selvitys kaikille autopaikoille 2020 Parvekelasien huolto 2019 Hissikorin sisäseinien ehostus 2019 Porrashuoneen huoltomaalaukset
Kiinteistötunnus
04903403250005
Postitoimipaikka
Espoo
Tietoliikennepalvelut
Kyllä

Hinta

Velaton hinta
252 900 €
Myyntihinta
153 310,27 €
Neliöhinta
5 950,59 € / m²
Velkaosuus
99 589,73 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla lunastusoikeus.

Vastikkeet

Hoitovastike
178,50 € / kk
Pääomavastike
1 110,90 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 289,40 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
18 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Espoon Tähystäjä
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 16 120 930 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2013
Huoneistojen lukumäärä
66
Liiketilojen pinta-ala
231 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
4
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2013
Kerroksia
13
Tontin koko
6 845 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Helsinki Oy, Antti Alanen, antti.alanen@kiinteistotahkola.fi, 020 7488 376
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, metroasema lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla ja taksitolppa lähellä

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Mahdollisuus ostaa autopaikka, kysy lisää välittäjältä.
Yhteiset tilat
Pesutupa, väestönsuoja, urheiluvälinevarasto ja kaapeli-tv