279 000 €35 m²

Länsituuli 10 A, Tapiola, Espoo1h+kt

Velaton hinta
279 000 €
Hoitovastike
136,50 € / kk
Asuinpinta-ala
35 m²
Huoneita
1
Kerros
6 / 10
Rakennusvuosi
2021
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tapiola
Kaupunki
Espoo

Kaupunkiasumista parhaimmillaan Tapiolan sydämessä

Tässä kodissa täyttyvät kolme tärkeintä kriteeriä: sijainti, sijainti ja sijainti. Asut kirjaimellisesti Tapiolan sydämessä – kaikki palvelut ovat käytännössä alakerrassa, ja niin metro kuin bussiyhteydetkin löytyvät suoraan kotioven tuntumasta. Arki ei tästä enää helpotu.

Vuonna 2021 valmistunut taloyhtiö sijaitsee Kauppakeskus Länsituulen päällä ja seisoo omalla tontilla. Uudehko rakennus tarkoittaa huolettomampaa asumista ilman remonttihuolia.

Tämä 35 m²:n yksiö on aidosti hyvän kokoinen – ei mikään koppero. Pohjaratkaisu on toimiva ja avara: olohuoneeseen mahtuvat niin sänky, sohva kuin muutkin kalusteet luontevasti. Lattiapinnat ovat tyylikästä parkettia, ja kokonaisuus on erittäin hyvässä kunnossa.

Keittiöstä löytyy kaikki tarpeellinen sujuvaan arkeen: jääkaappi-pakastin, astianpesukone sekä integroitu mikro. Säilytystilaa on kiitettävästi niin eteisen kaapistoissa, keittiössä kuin kylpyhuoneessakin – harvinaista herkkua uudemmissa yksiöissä.

Lasitettu parveke avautuu länteen Tapiolan ylle, tarjoten valoa ja avaruutta korkealta kuudennesta kerroksesta. Parvekkeen yhteydessä on lisäksi oma varastotila, mikä tuo käytännöllistä lisätilaa asumiseen.

Sijainti Tapiolassa takaa täydelliset puitteet sujuvaan arkeen: kaupat, ravintolat, kahvilat, kulttuuripalvelut ja liikuntamahdollisuudet ovat kaikki kirjaimellisesti kivenheiton päässä.

Jokaiselle kiinnostuneelle järjestetään yksityisesittely – varaa oma aikasi ja tule kokemaan, miltä huoleton kaupunkiasuminen parhaimmillaan tuntuu.

Esittely ja myynti Juho Luukkanen 041-526 1011 juho@whatlkv.fi whatlkv.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Länsituuli 10 A, 02100 Espoo
Kaupunginosa
Tapiola
Kohdenumero
80486822
Kerros
6 / 10
Asuinpinta-ala
35 m²
Tontin pinta-ala
2 728 m²
Kokonaispinta-ala
35 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h+kt
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesituuletin, liesi, uuni ja mikroaaltouuni (integroitu). Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu ja sisäänvedetty parveke. Parvekkeen suunta: Länsi.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, kuivauskaappi, lattialämmitys, peilikaappi, allaskaappi ja ilmanvaiihtokone.
Säilytystilat
Kaapistot
Tulevat remontit
Ei ole, koska talo on valmistunut 2021.
Tehdyt remontit
Ei ole, koska talo on valmistunut 2021.
Kiinteistötunnus
49-12-2-7
Postitoimipaikka
Espoo

Hinta

Velaton hinta
279 000 €
Myyntihinta
279 000 €
Neliöhinta
7 971,43 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
136,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
136,50 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
20,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Espoon Tapiolan Länsituuli
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 39 000 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2021
Huoneistojen lukumäärä
93
Kerroksia
10
Energialuokka
Energialuokka: C2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 13.11.2027
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
2 728 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Retta Isännöinti Oy, Tiina Ruotsalainen, tiina.ruotsalainen@retta.fi, 0102282000
Kaavoitustiedot
Espoon kaupunki p. 09 816 21 kts. kartat.espoo.fi -> aineistot -> kaavoitus
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, metroasema lähellä ja taksitolppa lähellä