93 119 €55 m²

Humisevanportti 4 A 6, VIHERLAAKSO, ESPOO2h + k +kph+ p

Velaton hinta
93 119 €
Hoitovastike
286 € / kk
Asuinpinta-ala
55 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
VIHERLAAKSO
Kaupunki
ESPOO

Ainutlaatuinen tilaisuus! Ihanan valoisa ja hyväkuntoinen kaksio Lippajärven äärellä.

Ihanan valoisa ja hyväkuntoinen kaksio Lippajärven äärellä, jossa juuri valmistunut linjasaneeraus.Taloyhtiö on rauhallinen ja hyvin hoidettu.Huolella remontoidun asunnon olohuoneesta käynti lasitetulle parvekkeelle, josta näkymät vehreälle ja aurinkoiselle pihalle. Taloyhtiössä on asumismukavuutta lisäävät tilat, kuten uusittu upea sauna-osasto uima-altaineen.

Kauniit ulkoilumaastot houkuttelevat heti kotiovelta ja uimarantakin on lähellä. Alueella on hyvät palvelut ja toimivat liikenneyhteydet pääkaupunkiseudulle.

Tervetuloa tutustumaan tähän valoisaan ja hyväkuntoiseen kaksioon, jossa yhdistyvät asumismukavuus ja kodikas tunnelma. Asunto voidaan myydä halutessa kalustettuna.

Perustiedot

Kaupunginosa
VIHERLAAKSO
Kohdenumero
24362072
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
55 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + k +kph+ p
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan, tarvittaessa hyvinkin nopeasti
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Paljon kaappitilaa, Paljon työskentelytilaa, Halogeenivalot, Lasikaapit, Laminaattitasot, Astianpesukone, Integroidut koneet, Sähköliesi, Liesituuletin, Jää-pakastinkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Suihkuseinä, Pesukonevalmius, Peilikaappi, Allaskaappi, Rättipatteri, Laattalattia, Laattaseinä, Halogeenivalot
Säilytystilat
Säilytystilaa, Vaatehuone, Ullakkokomero, Tilaa ulkoiluvälineille
Ominaisuudet
Valoisa, Paljon ikkunoita
Ikkunoiden suunta
Keittiö aamuaurinkoon
Putkiremontti
12/2025
Tehdyt remontit
2024-25 LVIS -saneeraus 2025 Lukituksen uusiminen
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ala-aste lähellä, Yläaste lähellä, Lukio lähellä, Päiväkoti lähellä, Puisto lähellä
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään

Velaton hinta
93 119,47 €
Myyntihinta
90 000 €
Neliöhinta
1 693,08 € / m²
Velkaosuus
3 119,47 €

Vastikkeet

Hoitovastike
286 € / kk
Pääomavastike
78,65 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
364,65 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
20€/kk/hlö/kulutuksen mukaan laskutus 6kk välein
Sähkömaksu
30 € / kk
Saunamaksu
15 tai 25€ (uima-allas)/ kk
Muut kustannukset
Saunamaksu/uima-allas 25,00€, autopaikka 10/15 € kylmä/sähkö,autotalli 54/78 € pieni/iso, laajakaista 0,50€/kk LVIS -linjasaneerauksen lainaosuuden arvio huoneistolle on 67.000 euroa.

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
As Oy Humisevan Hovi
Lisätietoa taloyhtiöstä
Asuinhuoneistoja 57kpl,Autopaikat 59kpl(17kpl autotalli paikat)
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1974
Huoneistojen lukumäärä
18
Kerroksia
3
Energialuokka
E2013
Harrastusmahdollisuudet
Ulkoilureittejä, Kuntosali lähellä, Urheiluhalli lähellä, Jalkapallokenttä, Jäähalli lähellä, Uimaranta lähellä
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, Sujuvat yhteydet omalla autolla, Maksuton pysäköinti

Yhteiset tilat
Sauna, uima-allas, pyykkitupa, kuivaushuone, kylmäkomerot, liikuntavälinevarasto
Muut tilat
Yhtiöllä vene ja venepaikka Lippajärvellä, etäisyys veneelle n. 100 metriä