21 512 €46,5 m²

Joupinmäensyrjä 8, Suvela, Espoo2H+KK+S

Velaton hinta
21 512 €
Asuinpinta-ala
46,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 4
Rakennusvuosi
2002
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Suvela
Kaupunki
Espoo

Saunallinen toisen kerroksen kaksio.

Asuntoon tehdään kylpyhuoneremontti sen vapauduttua. Uudet asukkaat pääsevät muuttamaan asuntoon heinäkuun 2026 lopulla.

Asumisoikeusasuminen mahdollistaa huolettoman ja turvallisen asumisen ilman omistamisen velvoitteita.

Voit hakea asuntoa jo tänään osoitteessa asuntosaatio.fi.

Joupinmäensyrjä 8 on rauhallisella paikalla uudistuvassa Espoon Suvelassa sijaitseva hissillinen kerrostalo. Asunnoissa on toimivat pohjaratkaisut ja talosta löytyy oma pesutupa. Joupinmäensyrjä sijaitsee loistavien liikenneyhteyksien varrella: Tuomarilan juna-asema sijaitsee kilometrin ja lähin bussipysäkki 600 metrin päässä. Junalla Helsingin rautatieasemalle pääsee 25 minuutissa. Suvelasta ja sen lähialueelta Tuomarilasta löytyy monta päiväkotia ja koulua. Lähimpään kouluun on matkaa 400 metriä. Espoon keskuksesta löytyy mm. ruokakauppoja, kuntosaleja, kauppakeskus sekä kirjasto. Suurempi kauppakeskus, Sello, löytyy Leppävaarasta, jonne pääsee junalla 10 minuutissa. Joupinmäensyrjän lähiympäristö tarjoaa upeat ulkoilu- ja liikuntamahdollisuudet, kuten Espoon keskuspuiston lenkkeilypolkuineen, Kasavuoren kalliot, jalkapallo- ja luistelukenttiä sekä kattavat hiihtoreitit. Keski-Espoon uimahallille on matkaa alle kaksi kilometriä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Suvela
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
46,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KK+S
Huoneita
2
Vapautuu
26.05.2026

Velaton hinta
21 511,51 €
Myyntihinta
21 511,51 €
Neliöhinta
462,61 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 12900,01 €, Indeksikorotus: 8611,50 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 21511,51 €.
Käyttövastike
638,15 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Joupinmäensyrjä 8
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2002
Rakennusvuoden lisätiedot
2002
Kerroksia
4