41 236 €96,5 m²

Lyhtykuja 1, Tuomarila, Espoo4H+K+S

Velaton hinta
41 236 €
Asuinpinta-ala
96,5 m²
Huoneita
4
Rakennusvuosi
2001
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Tuomarila
Kaupunki
Espoo

Tilava sekä hyvällä pohjalla varustettu rivitaloneliö rauhallisella alueella Tuomarilassa. Asunnossa on toimiva tilanjako. Kolme makuuhuonetta, sauna sekä kylpyhuone sijaitsevat yläkerrassa sekä keittiö ja avara olohuone sekä erillinen wc ovat alakerrassa. Näiden lisäksi asunnossa on parveke sekä oma piha.

Lähikauppa sekä juna-asema ovat kävelymatkan päässä.

Lyhtykuja 1 sijaitsee loistavien liikenneyhteyksien varrella: 500 metrin päässä sijaitsee Tuomarilan juna-asema ja lähimmälle bussipysäkille on matkaa 50 metriä. Junalla Helsingin rautatieasemalle pääsee 25 minuutissa. Tuomarilasta ja sen läheisyydestä löytyy monta päiväkotia ja koulua. Lähimpään kouluun on matkaa vain 500 metriä. Lähellä sijaitsevasta Espoon keskuksesta löytyy mm. ruokakauppoja, kuntosaleja, kauppakeskus sekä kirjasto. Suurempi kauppakeskus, Sello, löytyy Leppävaarasta, jonne pääsee junalla 10 minuutissa.

Lyhtykujan lähiympäristö tarjoaa upeat ulkoilu- ja liikuntamahdollisuudet, kuten suuren Espoon keskuspuiston lenkkeilypolkuineen, Kasavuoren kalliot, jalkapallohallin ja luistelukentän sekä kattavat hiihtoreitit. Keski-Espoon uimahalli sijaitsee noin kahden kilometrin päässä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Lyhtykuja 1, 02760 Espoo
Kaupunginosa
Tuomarila
Asuinpinta-ala
96,5 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4

Velaton hinta
41 235,77 €
Myyntihinta
41 235,77 €
Neliöhinta
427,31 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 24597,15 €, Indeksikorotus: 16638,62 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 41235,77 €.
Käyttövastike
1 388,01 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Lyhtykuja 1
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2001
Rakennusvuoden lisätiedot
2001