180 000 €72 m²

Karakallionkuja 3 f 49, Karakallio, Espoo3h + k + lasitettu parveke

Velaton hinta
180 000 €
Hoitovastike
316,80 € / kk
Asuinpinta-ala
72 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1968
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Karakallio
Kaupunki
Espoo

Myydään remontoitu kolmio hyvinhoidetusta maalämpöyhtiöstä

Karakallio alueena: Väljästi rakennettu ja luonnonläheinen asuinalue Suurleppävaaran alueella. Arjen peruspalvelut löytyvät kävelyetäisyydeltä. Kauppakeskus Sello ja Leppävaaran loistavat urheilumahdollisuudet (maauimala, urheiluhalli Kameleonten ja lukuiset kuntosalit) täydentävät hyvin palvelutarjontaa muutaman kilometrin päässä. Lisäksi Leppävaarasta on loistavat liikenneyhteydet eri puolille pääkaupunkiseutua niin junalla, pikaraitiotiellä kuin bussillakin.

Yhtiöstä: Hyvin hoidettu yhtiö, jossa maalämpö. Myös kaikki muut yhtiötasoiset suuret remontit on tehty kuten LVIS, julkisivu, ikkunat ja katto. Myös sähköauton latausasemia on parkkipaikalla runsaasti.Tieroliikennekaapelointi mahdollistaa nopeat internet-yhteydet ja langattoman lähiverkon. Parveketupakointikielto. Ei hissiä.

Huoneistosta: Tilava läpitalon huoneisto, jonne aamuaurinko paistaa makuuhuoneiden puolelle ja ilta-aurinko olohuoneeseen. Kylpyhuone ja erillinen WC remontoitu linjasaneerauksen yhteydessä, kuten myös keittiö.

Tervetuloa tutustumaan ja tekemään tarjous.

Perustiedot

Kaupunginosa
Karakallio
Kohdenumero
24352832
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
72 m²
Kokonaispinta-ala
72 m²
Huoneiston kokoonpano
3h + k + lasitettu parveke
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Keittiö ja kylpyhuone sekä erillinen wc eemontoitu linjasaneerauksen yhteydessä.
Vapautuu
Heti vapaa
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Paljon kaappitilaa, Paljon työskentelytilaa, Suuri tiskipöytä, Tilaa isolle ruokapöydälle, Laminaattitasot, Integroidut koneet, Astianpesukone, Induktioliesi, Liesituuletin, Liesi tai uuni erikseen, Jää-pakastinkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Suihkuseinä, Pesukonevalmius, Peilikaappi, Allaskaappi, Rättipatteri, Laattalattia, Laattaseinä, Erillinen WC
Säilytystilat
Säilytystilaa, Tilaa pyykeille, Tilaa ulkoiluvälineille
Ominaisuudet
Valoisa, Sälekaihtimet, Hyvä äänieristys
Kylpyhuoneen remontit
Remontoitu linjasaneerauksen yhteydessä
Tulevat remontit
Ei merkittäviä
Tehdyt remontit
Julkisivujen ja parvekkeiden pinnoitusurakka v. 2010 Kattojen maalaus ja lumiesteiden uusinta v. 2010–2011 Pihan kunnostus ja lämmitysjärjestelmän tasapainotus v. 2011 Patteritermostaatit ja lämmönvaihdin v. 2011 Sisäpihan puoleisten ikkunalukkojen ja avausmekanismin parannus v. 2012 Antenniverkon kunnostus v. 2012 Bauer vedenkäsittelylaite ja paineentasausventtiili käyttöveteen v. 2013 Ikkunoiden rakoilmaventtiilien suodattimien uusinta v. 2013 ja 2020 Viemärijärjestelmän huuhtelu v. 2013 Ilmanvaihtopoistokanavien puhdistus ja säätö v. 2014 Vesikattojen korjaukset v. 2015 Lämmitysjärjestelmän kiertovesipumpun uusinta v. 2016 Ulko-ovien koodilukot v. 2017 Lukitusten uusinta iLOQ- avaimille v. 2018 Talojen vaaka- ja pystyränneihin saattolämmityskaapelit v. 2018 Putkiremontti, jonka yhteydessä märkätilat uusittu perustasoon v. 2019 Pohja- ja tonttiviemärien sukitus v. 2019 Ilmanvaihtokoneiden uusinta v. 2019 Huoneistoissa uusi ryhmäkeskus, märkätilojen ja WC: sähköistys sekä antenni- ja tietoliikennepisteet v. 2019 Vanhojen sähkökeskusten purku ja uusinta v. 2019 Porraskäytävien laatoituksien uusinta v. 2019 Talosaunaosastojen ja kuivatushuoneiden kunnostukset v. 2019 Piha-aidan rakentaminen v. 2021 Siirrytty Telian laajakaistaan v. 2021 Kylmäkellarit pois käytöstä v. 2021 Maalämpö + LTO v. 2022–23 Katto uusittu v. 2022 Porrashuoneiden ja kellarikäytävien maalaus v. 2024 Ulko-ovien kunnostus v. 2024 Porrasaskelmien hionta v. 2025
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään

Velaton hinta
180 000 €
Myyntihinta
149 513 €
Neliöhinta
2 500 € / m²
Velkaosuus
30 487 €

Vastikkeet

Hoitovastike
316,80 € / kk
Pääomavastike
252 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
568,80 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Per henkilö

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1968
Huoneistojen lukumäärä
78
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
3
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
Pulpettikatto
Energialuokka
C2018
Ilmanvaihto
Koneellinen, lämmön talteenotolla
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli
Kiinteistön laajakaistayhteys
Telia
Isännöinti
Karakallion isännöinti oy. Isännöitsija Anna Vuorisalo. Sähköposti toimisto@karakallionisannointi.fi