36 192 €101,5 m²

Puolarniitynkuja 4, Nöykkiö, Espoo5h+k+s

Velaton hinta
36 192 €
Hoitovastike
1 616,70 € / kk
Asuinpinta-ala
101,5 m²
Huoneita
5
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1994
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Nöykkiö
Kaupunki
Espoo

Puolarniityssä Espoossa vapautumassa valoisa ja viihtyisä koti, jossa arki sujuu mutkattomasti ja omaa tilaa on riittävästi. Tämä perheasunto tarjoaa neljä makuuhuonetta: yksi sijaitsee alakerrassa ja kolme toisessa kerroksessa, mikä tuo arkeen joustavuutta ja rauhaa.

Keittiö ja oleskelutilat muodostavat toimivan kokonaisuuden, jossa arjen askareet ja yhdessäolo sulautuvat luonnollisesti. Oma sauna tarjoaa paikan rentoutumiseen, ja kaksi erillistä wc:tä helpottaa arkea useamman asukkaan taloudessa.

Piha kutsuu oleskeluun, leikkeihin ja pieneen puutarhaharrastukseen. Rauhallinen ympäristö ja pientalovaltainen alue tekevät tästä kodista miellyttävän kokonaisuuden, kun arvostaa tilaa, harrastusmahdollisuuksia ja kodikasta asumista lähellä arjen palveluja. Viihtyisä ja yhteisöllinen pihapiiri. Täällä on hyvä asua!

Espoon Puolarmetsässä sijaitsevat Puolarniitynkuja 4 ja Finnoontie 17 muodostavat yhdessä rauhallisen ja perheystävällisen paritaloyhtiön. Tämä viihtyisä alue tarjoaa erinomaiset puitteet perhe-elämälle, luonnonläheisyydestä ja monipuolisista harrastusmahdollisuuksista tinkimättä.

Vain noin kilometrin päässä sijaitseva Puolarmaarin ulkoilukeskus ja ministadion tarjoavat loistavat mahdollisuudet aktiiviseen vapaa-aikaan: alueelta löytyvät muun muassa ulkokuntoilupaikka, tenniskentät, frisbeegolfrata, koripallokenttä sekä talvisin tekojää.

Espoon keskuspuisto on myös lähellä, ja sieltä löytyy upeita reittejä luonnossa liikkumiseen, lenkkeilyyn ja pyöräilyyn ympäri vuoden sekä talvella hiihtämiseen. Muitakin harrastemahdollisuuksia löytyy - Season Golf, Padel Club ja Espoon Boulderkeskus sijaitsevat kaikki vain muutaman minuutin ajomatkan päässä. 

Alueella on useita päiväkoteja ja kouluja, esimerkiksi Eestinkallion koulu, Friisilän alakoulu, Nöykkiön yläkoulu ja Eestinmetsän päiväkoti. K-Supermarket ja S-market Malminmäki sekä K-Supermarket Merituuli sijaitsevat kaikki noin 1,5 kilometrin säteellä. 

Liikenneyhteydet ovat sujuvat: lähin bussipysäkki on vain muutaman sadan metrin päässä, ja sieltä on nopea yhteys Matinkylän metroasemalle sekä kauppakeskus Isoon Omenaan. Myös autoilijan yhteydet Länsiväylälle ja kehäteille ovat erinomaiset.

Puolarmetsä on täydellinen yhdistelmä luonnon rauhaa ja sujuvaa arkea – ihanteellinen paikka perheelle, joka arvostaa turvallista ympäristöä, hyviä kulkuyhteyksiä ja aktiivista elämäntapaa.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Nöykkiö
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
101,5 m²
Kokonaispinta-ala
101,5 m²
Huoneiston kokoonpano
5h+k+s
Huoneita
5
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 19 047,28 € indeksikorotus: 17 144,42 €
Postitoimipaikka
ESPOO

Hinta

Velaton hinta
36 191,70 €
Neliöhinta
356,57 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 616,70 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 20,50 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
1994
Kerroksia
2
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Energialuokka
E2007
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö