24 808 €58,5 m²

Kilonpurontie 2, Kilo, Espoo2h+k+s

Velaton hinta
24 808 €
Hoitovastike
889,90 € / kk
Asuinpinta-ala
58,5 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
1997
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kilo
Kaupunki
Espoo

Valoisa huoneisto ylimmässä kerroksessa

Ylimmän, neljännen kerroksen kiva huoneisto, jossa oma sauna ja suojaisa parveke. Valoisa erillinen ruokailutila tuo kotiin avaruutta ja viihtyisyyttä. Asunnon lattiat on juuri uusittu ja seinät maalattu.

Kilonpurontie 2, viihtyisää asumista hyvien liikenneyhteyksien varrella

Kilonpurontie 2 on kahdesta kerrostalosta muodostuva 72 asunnon asumisoikeuskohde, jossa on erikokoisia asuntoja kaksioista viiden huoneen asuntoihin. Asunnot ovat kooltaan 49-98 m². Asukkaiden käytössä on talopesula, kerhotila sekä varastotiloja. A-, B- ja C-rapuissa on hissit. Autoille on oma paikoitusalueensa.

Kilonpurontie 2 sijaitsee hyvällä paikalla lähellä palveluita ja erinomaisten kulkuyhteyksien läheisyydessä. Esimerkiksi Kilon juna-asemalle on noin 500 metrin matka. Lyhyen kävelymatkan päästä löytyvät ruokakauppa, terveyskeskus, päiväkoti ja koulu. Lisää palveluita on Leppävaarassa, vain kahden minuutin junamatkan päässä. Noin kahden kilometrin päässä sijaitsevat Leppävaaran urheilupuisto, uimahalli, pururata ja hiihtoladut sekä kilometrin päässä sijaitseva ratsastuskoulu tarjoavat runsaasti liikunta- ja ulkoilumahdollisuuksia.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Kilonpurontie 2, 02610 Espoo
Kaupunginosa
Kilo
Kerros
4 / 4
Kerroksen lisätiedot
Ylin kerros
Asuinpinta-ala
58,5 m²
Kokonaispinta-ala
58,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s
Huoneita
2
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 13 171,13 € indeksikorotus: 11 636,63 €
Postitoimipaikka
ESPOO

Hinta

Velaton hinta
24 807,76 €
Neliöhinta
424,06 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
889,90 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 18,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
1997
Kerroksia
4
Energialuokka
C2007