197 000 €49 m²

Kuninkaistentie 24 B, Kuninkainen, Espoo2h+k+s

Velaton hinta
197 000 €
Hoitovastike
196 € / kk
Asuinpinta-ala
49 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
2004
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Kuninkainen
Kaupunki
Espoo

Tilaisuus - Nyt myynnissä kodikas luhtitalo asunto Espoon Kuninkaisissa

Espoon Kuninkaisissa sijaitseva luhtitaloasunto tarjoaa erinomaisen mahdollisuuden kotoisaan asumiseen. Tämä valoisa ja hyvin pidetty kaksio on rakennettu vuonna 2004, ja se on säilynyt hyväkuntoisena. Asunnossa on oma sauna, joka tuo mukavaa luksusta arkeen. Parvekkeelta avautuvat näkymät pohjoiseen, ja se on täydellinen paikka nauttia rauhallisista hetkistä.

Asunto Oy Espoon Herttua tarjoaa asukkailleen monipuoliset yhteistilat, kuten askarteluhuoneen ja pyörävaraston. Läheltä löytyvät hyvät palvelut, kuten S-Market Karaportti ja Lidl Karakallio. Koulut ja päiväkodit ovat kävelymatkan päässä, mikä tekee alueesta erityisen perheystävällisen.

Liikenneyhteydet ovat sujuvat, ja alueella on hyvät pyöräilyreitit. Kuninkaistentien sijainti tarjoaa helpon pääsyn niin Espoon keskustaan kuin muualle pääkaupunkiseudulle. Tämä asunto on täydellinen valinta niille, jotka arvostavat rauhallista ja mukavaa asumista hyvien palveluiden äärellä. Tartu tilaisuuteen ja tee tästä asunnosta uusi kotisi!

Ota yhteyttä niin kerron lisää.

0458793567 tai yan.jiang@remax.fi ----------------------------------------------------------------------------------------------- This loft apartment in Kuninkainen, Espoo, offers an excellent opportunity for homely living. This bright and well-maintained two-room apartment was built in 2004 and has been preserved in good condition. The apartment has its own sauna, which brings a nice luxury to everyday life. The balcony offers views to the north, and it is the perfect place to enjoy peaceful moments.

Asunto Oy Espoon Herttua offers its residents versatile common areas, such as a craft room and bicycle storage. Good services can be found nearby, such as S-Market Karaportti and Lidl Karakallio. Schools and daycare centers are within walking distance, which makes the area particularly family-friendly.

The transport connections are smooth, and there are good cycling routes in the area. The location of Kuninkaistentie offers easy access to both the center of Espoo and the rest of the capital region. This apartment is the perfect choice for those who value peaceful and comfortable living with good services. Take the opportunity and make this apartment your new home!

Very suitable for own use or investment.

Tiedustelut ja yksityisesittelyt(Contact): 0458793567 tai yan.jiang@remax.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Kuninkaistentie 24 B, 02610 Espoo
Kaupunginosa
Kuninkainen
Kohdenumero
80481840
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
49 m²
Tontin pinta-ala
1,51 ha
Kokonaispinta-ala
49 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen.
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, uuni, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ulostyönnetty parveke. Parvekkeen suunta: Pohjoinen.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, peilikaappi, pesuallas, bidee-suihku ja allaskaappi.
Säilytystilat
Vaatehuone
Tulevat remontit
Hallituksen kunnossapitotarveselvitys vuosille 2025-2029: Tarkastelujakson aikana tehdään tarvittaessa kylpyhuoneiden peruskorjauksia sekä muita ylläpitokorjauksia kuntoarvion/kartoituksien perusteella.
Tehdyt remontit
2025 6kpl kylpyhuoneiden kartoituksia , noin 10 kpl puun kaato tontilta, tontin etelänpuoleisen aidan maalaus. 2024 Palovaroittimien uusinta, asuntojen A3 ja E26 märkätilan peruskorjaus. 2023 Raja-aidan ja leikkivälineiden kunnostus ja maalaus,tuloilmakoneiden kunnostus,vesikattojen paikkakorjauksia 2023 kuntoarvion. 2022 Vesimittareiden uusinta, patteriverkoston huuhtelu ja patteriventtiilien sekä termostaattien uusinta. 2021 Maalämpöön siirtyminen, IV-nuohous. 2020 Alapohjien ilmanvaihdon tarkistus ja nuohous. 2019-2020 Ulko-ovien pinnoitus,osittain. 2019 Katon paikkakorjaukset kuntoarvion mukaan. 2018 22 pkl Huoneistojen sauna/wc-tilojen patteriventtiilien vaihto, sadevesikaivojen tyhjennys. 2017 Julkisivun ja autokatosten maalaus, salaojien kuvaus ja huuhtelu, palovaroittimien paristojen vaihto. 2016 Led-lamppujen asennus ulkovaloihin. 2015 Ilmastoinnin puhdistus ja säätö. 2013 Julkisivun puuritilöiden maalaus, tontin raja-aidan rakentaminen. 2012 Kattokourujen korjaus, kivituhka-alueiden pintakuorinta ja massanvaihto. 2011 Piha-aitojen maalaus. 2010 H-, J-, K- ja L-talojen pihakäytävien asfaltointi.
Palvelut
S-Market Karaportti (n. 0,3km)
Lidl Karakallio(n. 1,4km)
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
049-54-70-1
Postitoimipaikka
Espoo
Tietoliikennepalvelut
Elisa , 25M, kiinteistölaajakaista

Hinta

Velaton hinta
197 000 €
Myyntihinta
194 361,09 €
Neliöhinta
4 020,41 € / m²
Velkaosuus
2 638,91 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
196 € / kk
Pääomavastike
28,58 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
224,58 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
35 € / hlö
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Autotallipaikka 20€/kk
Autopaikan kustannukset
10 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Espoon Herttua
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 9 865 865 €.
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Rakennusvuosi
2004
Huoneistojen lukumäärä
48
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2004
Kerroksia
3
Energialuokka
Energialuokka: C2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 11.11.2032
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
koneellinen poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Antenni
Tontin koko
1,51 ha
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Retta Isännöinti Oy,Espoo,Haukilahti, Jorma Hytönen, jorma.hytonen@retta.fi, 0102284000
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla ja hyvät pyöräilytiet

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Autopaikat 31-48 kuuluvat ko.huoneistoille ,niitä ei vuokrata.
Yhteiset tilat
Väestönsuoja, askarteluhuone, pyörävarasto ja huoneistokohtaiset varasto