272 000 €55 m²

Tiimalasintie 6 C, Saunalahti, Espoo3h+k+s

Velaton hinta
272 000 €
Hoitovastike
599,50 € / kk
Asuinpinta-ala
55 m²
Huoneita
3
Kerros
7 / 8
Rakennusvuosi
2021
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Saunalahti
Kaupunki
Espoo

Upea kolmio merinäköalalla myynnissä Saunalahden keskustassa

Espoon Saunalahdessa sijaitseva moderni ja valoisa kerrostaloasunto odottaa uusia asukkaita. Vuonna 2021 valmistunut asunto tarjoaa upeat ja avoimet näkymät merelle, jotka voi ihailla seitsemännen kerroksen lasitetulta parvekkeelta. Parveke on erittäin suuri, joten sinne mahtuu sohvaryhmä ja ruokailukalusteet helposti ja tilaa jää vielä muihinkin tarpeisiiin.

Asunnon avara olohuone yhdistyy saumattomasti keittiöön, ja normaalia korkeampi kattokorkeus sekä runsas ikkunapinta-ala tuovat tilaan luonnonvaloa ja ilmavuutta. Olohuoneessa on valmiiksi asennettu ilmalämpöpumppu viilennystä varten.

Kylpyhuoneessa on lattialämmitys ja modernit varusteet, ja oma sauna tarjoaa rentouttavia hetkiä arjen keskellä. Kaksi makuuhuonetta tarjoavat mukavasti tilaa perheelle tai työtilaksi.

Asunto Oy Espoon Korvetti on vuonna 2021valmistunut taloyhtiö eikä erityisiä korjaustarpeita ole tiedossa. Ostajalla on myös mahdollisuus ostaa autohallipaikka erikseen hintaan 16 000€. Kivenlahden metroasema on alle 3 kilometrin päässä. Rantaraitti ja kattavat ulkoilumaastot ovat kävelyetäisyydellä. Lähikauppa löytyy kätevästi aivan taloyhtiön vierestä. Tervetuloa paikanpäälle ihastelemaan upeita maisemia!

Myynti ja tiedustelut: Petri Kajaan LKV 0405604738 tai petri.kajaan@roof.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Tiimalasintie 6 C, 02330 Espoo
Kaupunginosa
Saunalahti
Kohdenumero
80480831
Kerros
7 / 8
Asuinpinta-ala
55 m²
Tontin pinta-ala
3 851 m²
Kokonaispinta-ala
55 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
2kk kaupanteosta.
Keittiön varusteet
Keittiö on yhtenäistä tilaa olohuoneen ja ruokailutilan kanssa. Varustus: Jääkaappi/pakastin, keraaminen liesi, erillisuuni, integroitu astianpesukone, liesituuletin, allas ja hana. Työtaso laminaattia. Lattia parkettia.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu ja sisäänvedetty parveke. Parvekkeen suunta: Länsi.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Tilava kylpyhone. Varustus: Suihku, lasinen suihkuseinä, wc-istuin, pesukoneliitäntä, peilikaappi, allaskaappi, allas ja hana, lattialämmitys. Koko tila on laatoitettu.
Säilytystilat
Kaapistot ja kellarikomero
Näkymät
Upeat ja avoimet näköalat laajalle alueelle sekä merelle.
Tulevat remontit
Taloyhtiö on valmistunut 2021 eikä tiedossa ole normaalien huolto- ja ylläpitokorjauksien lisäksi muita korjauksia
Tietoliikennepalvelut
DNA Welho, 10M/10M, Laajakaista

Hinta

Velaton hinta
272 000 €
Myyntihinta
272 000 €
Neliöhinta
4 945,45 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
599,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
599,50 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
25 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Vesimaksu on ennakko ja tasataan kulutuksen mukaan.
Autopaikan kustannukset
47,68 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Espoon Korvetti
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: Yhtiöllä on hallinanjakosopimus Asunto Oy Espoon Kreijari, Asunto Oy Espoon Kaleeri ja Asunto Oy Espoon Purren kanssa. Taloyhtiön kiinnitykset: 5 665 593,83 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2021
Huoneistojen lukumäärä
30
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2021
Kerroksia
8
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 06.09.2029
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto ja lämmön talteenotto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
3 851 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kiinteistöpalvelu Talovarma Oy, Pertti Burgman, posti@talovarma.fi
Kaavoitustiedot
Espoon kaupunki, tutustu kaavoitukseen osoitteessa kartta.espoo.fi
Kaavatilanne
Asemakaava
Vesistön kuvaus