339 000 €47,5 m²

Haukilahdenkatu 1 A 135, Niittykumpu, Espoo2h+avok+kph+s+las.parv

Velaton hinta
339 000 €
Hoitovastike
194,75 € / kk
Asuinpinta-ala
47,5 m²
Huoneita
2
Kerros
17 / 24
Rakennusvuosi
2017
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Niittykumpu
Kaupunki
Espoo

Tilava 17. kerroksen kaksio Niittykummussa

⭐️ Huikeat maisemat! ⭐️ Saunallinen kaksio lasitetulla parvekkeella ⭐️ Oma tontti

Tyylikkään ja modernin saunallisen kaksion hurmaavuden viimeistelevät Espoon korkeimman rakennuksen 17. kerroksesta avautuvat huimaavat maisemat!

Avokeittiö tarjoaa ruoanlaittopuitteita neljällä seinustalla sekä reilut työskentely- ja säilytystilat. Avara olohuone on helppo sisustaa sekä sohvalla että ruokailuryhmällä. Makuuhuoneeseen sopii suurikin sänky, minkä lisäksi käytettävissä on koko seinän mitalta vaatekaapistoa. Kylpyhuone on nykystandardin mukaisesti avara, esteetön ja pinnoiltaan moitteeton. Arjen rentoutusta tarjoilee oma sauna. Kokonaisuuden kruunuksi asettuu suuri parveke, jonka lasitusten suojista avautuvat näkymät taivaanrantaan saakka.

2017 valmistunut 24-kerroksinen talo näkyy pitkälle ja upean arkkitehtuurinsa myötä muodostaa maamerkin koko eteläiselle Espoolle. Suuret remontit ovat näin uudessa talossa vielä vuosikymmenien päässä, minkä lisäksi taloudellista varmuutta tuo uudiskohteissa harvinaiseksi käyvä oma tontti.

Niittykummun vetovoimainen asuinalue tarjoaa vaivatonta kaupunkielämää luonnonläheisissä maisemissa. Asunnon sijainti on aivan Niittykummun ytimessä - lähipalvelut ja metroyhteys löytyvät taloon liitoksissa olevasta Kauppakeskus Niitystä. Parin kilometrin säteeltä löydät Tapiolan urheilupuiston, Haukilahden rannat sekä kauppakeskukset Ison Omenan ja Ainoan. Autolla hurautat muutamassa minuutissa niin Kehä I:lle, Kehä II:lle kuin Länsiväylällekin.

Omistajan sanoin: "Tyylikäs huippukuntoinen asunto jossa ihanat maisemat tilavalta parvekkeelta. Liikkuvalle on alakerrassa metro ja linja-autot. Kruununa alakerrassa ostoskeskus."

Lataa asunnon asiakirjat ja tee sähköinen tarjous täällä: https://blok.ai/kohde/haukilahdenkatu-1-3/

*Tee tästä uusi kotisi! Nykyisen asunnon myyntiin saat meiltä ilmaisen arvioinnin ja myyntisuunnitelman. Tutustu ja jätä soittopyyntö osoitteessa blok.ai.*

Perustiedot

Kaupunginosa
Niittykumpu
Kerros
17 / 24
Asuinpinta-ala
47,5 m²
Kokonaispinta-ala
47,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+avok+kph+s+las.parv
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Ostohetkestä 2 kk tai sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, Liesituuletin, Liesi, Uuni, Integroitu mikroaaltouuni, Astianpesukone
Parveke
Kyllä
Ilmansuunnat
Tilava parveke luoteeseen
Tulevat remontit
2026 10-vuotis paine- ja tiiveyskoe, 2027 Normaalit huolto- ja kunnossapitotyöt: Huoltokirjan mukaiset huolto/ylläpitotyöt. Tässä on mahdollisesti vain osa remonteista, tarkasta loput yhtiön papereista.
Tehdyt remontit
2025 Suunnitelma, kartoitus: 10-kuntoarvio ja takuukorjausten tarkastus. Tässä on mahdollisesti vain osa remonteista, tarkasta loput yhtiön papereista.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Lisätiedot
A) Paperisen osakekirjan vaihto sähköiseen sekä tästä koituvat kustannukset ovat ostajan vastuulla. - Yhtiössä talosaunat, pyöräkellarit, pesutupa jne. Oma kellarivarastotila
Kohde on
Osakehuoneisto
Tiedustelut
Voit ottaa yhteyttä meihin lähettämällä viestin osoitteeseen aspa@blok.ai, soittamalla 050 350 6014 tai chattaamalla osoitteessa blok.ai
Postitoimipaikka
Espoo
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista 10M

Hinta

Velaton hinta
339 000 €
Myyntihinta
339 000 €
Neliöhinta
7 136,84 € / m²
Lunastuspykälä
Ei lunastuslauseketta

Vastikkeet

Hoitovastike
194,75 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesivastike-ennakot 25,00 €/hlö/kk

Rakennusvuosi
2017
Huoneistojen lukumäärä
200
Kerroksia
24
Energialuokka
B/2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo- ja poisto
Isännöinti
10+ Isännöinti Oy
Kaavoitustiedot
Asemakaava, Espoon kaupunki. Kts. ajankohtainen kaavatilanne kartat.espoo.fi -> aineistot -> kaavoitus. Lähistöllä vireillä mm. espoo.fi/fi/hankkeet/riihitontunkulma

Pysäköintitilan kuvaus
Maksullinen pysäköintihalli ja erikseen ostettavat paikat
Pintamateriaalit
Parketti