53 615 €86 m²

Tuomarilanrinne 1, Espoon keskus, Espoo4h+k+s

Velaton hinta
53 615 €
Hoitovastike
1 209,45 € / kk
Asuinpinta-ala
86 m²
Huoneita
4
Kerros
2 / 4
Rakennusvuosi
2010
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Espoon keskus
Kaupunki
Espoo

Tervetuloa tutustumaan persoonalliseen kerrostalokotiin toisessa kerroksessa, loistavalla sijainnilla lähellä Tuomarilan juna-asemaa!

Tässä kodissa toimiva pohjaratkaisu ja arjen mukavuus kulkevat käsi kädessä. Avara olohuone ja avokeittiö muodostavat viihtyisän kokonaisuuden. Keittiössä on näppärä pieni saareke, joka tuo lisää työskentely- ja säilytystilaa. Asunnossa on poikkeuksellisen runsaasti säilytystilaa kahden vaatehuoneen ansiosta, ja arjen sujuvuutta lisää erillinen wc.

Oman saunan lämmöstä pääset nauttimaan juuri silloin, kun sinulle sopii. Olohuoneesta on käynti lasitetulle parvekkeelle, josta avautuvat näkymät kahteen eri ilmansuuntaan.

Sijainti lähellä juna-asemaa takaa erinomaiset liikenneyhteydet, mutta koti tarjoaa silti rauhalliset puitteet asumiseen. Tässä on koti sinulle, joka arvostat persoonallisuutta, toimivuutta ja hyvää sijaintia.

Asuntoon toteutetaan seuraava muutostyö:

• Vaihdetaan valurautaliesi- induktiolieteen

Tähän asuntoon on lisäksi erikoisetuna saatavilla seuraava valinnan muutostyö:

Valittavissa seuraavista vaihtoehdoista yksi:

• Suihkuseinä

• Allas ja allaskaappi asennuksineen

• Astianpesukone asennettuna

Asumisoikeuskohde Tuomarilassa lähellä palveluja ja kulkuyhteyksiä

Tuomarilanrinne 1 on 44 asunnon asumisoikeuskohde, joka sijaitsee keskeisellä paikalla lähellä palveluita ja hyvien kulkuyhteyksien varrella.

Tuomarilan juna-asemalle on matkaa noin 300 metriä ja lähimmät koulut ja päiväkodit sijaitsevat kävelyetäisyydellä. Alueella on myös hyvät liikuntamahdollisuudet. Reilun kilometrin säteeltä löytyy mm. lähikauppa, uimahalli, jalkapallohalli, kuntosaleja ja lenkkipolkuja.

Tupakointi on kiellettyä kaikissa asunnoissamme ja talojen yhteisissä tiloissa kuten rappukäytävissä sekä sauna- ja varastotiloissa.

Autopaikat ja laajakaista

Autopaikat varattavissa saatavuuden mukaan.

Kohteessa on Elisa kiinteistölaajakaista, jonka perusnopeus 50 Mbit/s kuuluu käyttövastikkeeseen.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Espoon keskus
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
86 m²
Kokonaispinta-ala
86 m²
Huoneiston kokoonpano
4h+k+s
Huoneita
4
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 39 092,36 € indeksikorotus: 13 686,42 € muutostyöt: 836,00 €
Postitoimipaikka
ESPOO

Hinta

Velaton hinta
53 614,78 €
Neliöhinta
623,43 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 209,45 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 23,50 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
2010
Kerroksia
4
Energialuokka
F2013