23 080 €52,5 m²

Nuotiopiha 1 B 25, Leppävaara, Espoo2H+TK+S

Velaton hinta
23 080 €
Asuinpinta-ala
52,5 m²
Huoneita
2
Kerros
3
Rakennusvuosi
1999
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Leppävaara
Kaupunki
Espoo

Nuotiopiha 1 B 25

ASUNNON KUVAUS:

Kaunis, vaaleasävyinen asunto. Kohteen kaikki asunnot on perusparannettu (2022) ja tämä asunto on edelleen erinomaisessa kunnossa. Asunnossa +4metrin huonekorkeus tupakeittiön puolella.

TALOYHTIÖN KUVAUS:

Haluttu, vehreä ja rauhallinen sijainti, lapsiperheiden suosimalla alueella Säterissä. Kauppakeskus Sellon yli 170 liikettä ja vertaansa vailla olevat liikenneyhteydet ovat vain kävelymatkan etäisyydellä.

Asuntoja löytyy moneen tarpeeseen; kompakteista ja persoonallisista yksiöistä aina toimiviin ja valoisiin viiden huoneen perheasuntoihin. Kaikissa asunnoissa on runsaasti säilytystilaa sekä oma sauna. Kohteen perusparannusremontti on valmistunut 2022.

Asukkaiden käytössä on kerhohuone sekä ulkoiluvälinevarasto.

Kauppakeskus Sellon palvelut löytyvät alle kilometrin päästä ja läheltä löytyy useita ravintoiloita. Aivan kohteen takapihalta alkaa Säterinmetsä ja ihanat ulkoilumaastot. Liikunnanystäville läheltä löytyy myös mm. urheilukenttä, golffareille range ja uimahalli. Lähimpiin päiväkoteihin ja kouluihin on vain lyhyt kävelymatka.

Keskeisen sijaintinsa myötä liikenneyhteydet ovat mitä parhaimmat! Aivan vierestä löytyy bussipysäkki ja alueen bussiyhteyksien avulla pääset kätevästi eri puolille pääkaupunkiseudulle. Leppävaaran asemalta kulkee junia tiheillä vuoroväleillä. Helsingin keskustassa olet 20 minuutissa.

Asumisoikeusasunnossa asut kohtuuhintaisessa asunnossa ja maksat kuukausittaista käyttövastiketta. Asumisoikeusasukkaana pääset remontoimaan myös kotiasi ja sinulla on pysyvä asumisturva. Lemmikit ovat tervetulleita Avain Asuntoihin.

Perustiedot

Kaupunginosa
Leppävaara
Kerros
3
Asuinpinta-ala
52,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+TK+S
Huoneita
2
Parveke
Ei
Tehdyt remontit
2022-08-01T00:00:00
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Asumisoikeus
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista Elisa 50/50 Mb/s sis. vastikkeeseen/vuokraan.

Hinta

Velaton hinta
23 080,30 €
Myyntihinta
23 080,30 €
Neliöhinta
439,62 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
21.50€/hlö/kk, Vesimaksu
Muut kustannukset
Vakuus: 250.00 ASO maksu: 12854.10 ASO maksu muutostyöt: 0.00 ASO maksu indeksitarkistus: 10226.20 ASO maksu yhteensä: 23080.30
Käyttövastike
895,95 € / kk
Autopaikan kustannukset
25 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
1999-06-30
Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Espoon Nuotiopiha 1
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Rakennusvuosi
1999
Rakennusvuoden lisätiedot
1999
Huoneistojen lukumäärä
42