298 000 €70 m²

Revontulentie 2 K, Tapiola, Espoo2-3h+k+lasitettu parveke

Velaton hinta
298 000 €
Hoitovastike
322 € / kk
Asuinpinta-ala
70 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1964
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tapiola
Kaupunki
Espoo

Tervetuloa tutustumaan tähän vuonna 2017 kauttaaltaan upeasti remontoituun asuntoon loistavalla sijainnilla , Tapiolassa. Asunto tarjoaa modernia asumismukavuutta yhdistettynä erinomaiseen sijaintiin. Asunto sijaitsee aivan kauppakeskus Ainoan läheisyydessä, ja alueen loistavat liikenneyhteydet – metro, bussit ja sujuvat yhteydet Helsingin suuntaan – tekevät arjesta vaivatonta.

Taloyhtiöstä on pidetty erinomaisesti huolta. Merkittävät peruskorjaukset on jo tehty, mukaan lukien: Putkiremontti vuonna 2017 Parveke- ja kattoremontti vuonna 2022

Huolettomat asumisvuodet ovat siis edessä ilman suuria remonttihuolia.

Perustiedot

Sijainti
Revontulentie 2 K, 02100 Espoo
Kaupunginosa
Tapiola
Kohdenumero
21275299
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
70 m²
Tontin pinta-ala
1,40 ha
Kokonaispinta-ala
70 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2-3h+k+lasitettu parveke
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu. Suunta: länsi
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku.
Tulevat remontit
Taloyhtiön tiedossa ei ole mitään merkittäviä kunnossapitotarpeita seuraavan viiden vuoden aikana, korjataan vain iso-peskin hissit 4kpl.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Vesikatot, parvekkeet ja julkisivut 2021-2022, Linjasaneeraus 2017-2018, Takkahormien kunnostus 2017, Lukitusjärjestelmän uusiminen 2015, Patteriventtiilien vaihto ja lämmitysjärjestelmän säätö 2010, Ikkunoiden uusinta, lukuun ottamatta parvekkeiden ikkunoita ja ovia, Välipeltien ja välipeltien takana olevien lämmöneristysten uusinta 2007, Revontulentie 2:n pysäköintialueen asfaltointi + sadevesiviemärien teko 2004, Itäpuolen sokkelien ja roskahuoneiden maalaus 2004, Itäpuolen pihateiden asfaltointi 2003-2004, Revontulentie 3:n katon maalaus 2003, Poistoilma- ja takkahormien nuohous 2003, Lämmönsiirtimien ja säätölaitteiden uusinta 2002, Ulkovalaistus, autolämmityspistorasiat 1999, Parvekekorjaus 1997 Taloyhtiössä on viimeisten vuosien aikana uusittu kaikki kylpyhuoneet ja saunaosastot, rakennettu pesula, tehty laaja perinteinen putkiremontti sisältäen kaikki sähköt ja viestintäverkot. Ikkunat uusittiin jo aiemmin

Velaton hinta
298 000 €
Myyntihinta
263 267 €
Lainaosuuden maksu
Ei
Neliöhinta
4 257,14 € / m²
Velkaosuus
34 733 €

Vastikkeet

Hoitovastike
322 € / kk
Pääomavastike
429,10 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
751,10 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Saunan kustannukset
12,00 e / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Pysäköintimaksu
20.00 e / kk

Rakennusvuosi
1964
Huoneistojen lukumäärä
100
Kerroksia
3
Energialuokka
E2007
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
1,40 ha
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Sinimäen kiinteistöhoito Oy
Isännöinti
Taloyhtiöpalvelut-Onnistutaan Ky Joel Karvinen, p. 020 764 1510
Kaavoitustiedot
Espoon kaupunki p. 09 816 25000
Kaavatilanne
Asemakaava
Kuntotutkimus
Kuntoarvio 2009-2010, Parvekkeiden kuntotutkimus 2009-2010, uudelleen 2011 ja 2016, Vesi- ja viemäriputkien kuntotutkimus 2009-2010, Toteutettavuustarkastelu 2012

Pysäköintitilan kuvaus
piha-autopaikkoja: 82.
Yhteiset tilat
sauna, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja. Taloyhtiössä muuta: Koneellinen poistoilmanvaihto. Ulkoilmaventtiilit. Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesipatterit. Taloyhtiössä on Welho/DNA:n taloyhtiölaajakaista jokaisessa asunnossa. Palvelu sis. hoitovastikkeeseen. .
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli.