1 082 900 €125,5 m²

Valkjärventie 7 A15, Pohjois-Tapiola, Espoo3-4h+kt+s

Velaton hinta
1 082 900 €
Asuinpinta-ala
125,5 m²
Huoneita
4
Kerros
5 / 5
Rakennusvuosi
2027
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Pohjois-Tapiola
Kaupunki
Espoo

Tämä ylimmän kerroksen kulmahuoneisto hurmaa valolla ja avaruudellaan. Todella tilava asunnon levyinen lasitettu parveke tarjoaa viihtyisän lisätilan aikaisesta keväästä myöhäiseen syksyyn. Parvekkeen jatkeena on upea avoterassi, jossa voit nauttia auringosta ja näkymistä vapaasti, täydellinen paikka kesäpäivien oleskeluun. Terassilta löytyy myös kätevä pieni varastotila.

Taloyhtiön tiedot

Kvartsiheikki tarjoaa huolella suunniteltuja ja rakennettuja; asuntoja, joissa laadukkuus ja miellyttävän mutkaton arki ovat läsnä kaikessa. Arvostetun kaupunginosan tyylikästä tarinaa jatkava uudiskohde yhdistää valoa korostavan arkkitehtuurin ja puutarhakaupungin vehreyden saumattomaksi kokonaisuudeksi.

Kvartsiheikki I on laatua arvostavalle sisustajalle toiveiden täyttymys. Asunnoissa on vesikiertoinen maalämmöllä toimiva lattialämmitys, mikä tekee asuntojen sisustamisesta helppoa ja tarjoaa mahdollisuuksia yksilöllisiin ratkaisuihin.

Tasokas ja toimiva keittiö syntyy hyvällä suunnittelulla, jossa on otettu huomioon ympäröivä tila, kestävät materiaalit, arjessa vaadittava käytännöllisyys sekä estetiikka. Pääset tekemään korkeatasoisista materiaaleista juuri sinun tyyliisi sopivat valinnat. Kestävät materiaalit ja laadukkaat kodinkoneet takaavat osaltaan, että asunnon arvo säilyy.

Kylpyhuone on paikka rentoutumiseen, mutta sen tehtävänä on tarjota toimivat puitteet myös uuteen päivään valmistautumiselle ja iltarutiineille. Elegantti spa-tunnelma kylpyhuoneeseen syntyy ennen kaikkea ajattoman tyylikkäistä ja laadukkaista materiaaleista.

Esimerkiksi suuret, 60x60 cm:n seinälaatat luovat tilaan yhtenäistä ja korkealuokkaisuutta korostavaa ilmettä. Saunatila erotetaan kylpyhuoneesta lasiseinällä, mikä tuo molempiin tiloihin avaruuden tuntua.

Autopaikat 2-tasoisessa pysäköintihallissa, autopaikat myydään omina osakkeina. Yhtiön tontti on oma.

Tutustu asuntoihin ja niiden 3D kuviin sekä varaa unelmakotisi nyt www.varte.fi/kvartsiheikki

Perustiedot

Kaupunginosa
Pohjois-Tapiola
Kohdenumero
70085758
Kerros
5 / 5
Asuinpinta-ala
125,5 m²
Tontin pinta-ala
2 949 m²
Huoneiston kokoonpano
3-4h+kt+s
Huoneita
4
Kunto
Uusi
Vapautuu
31.08.2027
Lisätietoa vapautumisesta
31.08.2027
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tilavat lasitetut parvekkeet. Ylimmässä kerroksessa lisäksi avoterassi.
Tietoliikennepalvelut
Kiinteistö on varustettu tiedonsiirron mahdollistavalla yleiskaapeloinnilla. Kiinteistöliittymä avaa tietoliikenneyhteyden valitun operaattorin laajakaistaverkkoon.

Hinta

Velaton hinta
1 082 900 €
Myyntihinta
435 550 €
Neliöhinta
8 628,69 € / m²
Velkaosuus
647 350 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Valinnainen vuokratontti

Onko osuus lunastettu
Ei
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet lyhennysvapaakaudella
Lyhennysvapaa 1 vuosi valmistumisesta. Korotettua vastiketta aloitetaan keräämään 6 kk aikaisemmin.

Hoitovastike
558,48 € / kk
Pääomavastike
2 161,40 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
2 719,88 € / kk

Vastikkeet lyhennysvapaan jälkeen

Hoitovastike
558,48 € / kk
Pääomavastike
4 312,10 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
4 870,58 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
22 € / kk

Rakennusvuosi
2027
Huoneistojen lukumäärä
16
Kerroksia
5
Energialuokka
Energialuokka: A2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Huoneistokohtainen lämmöntalteenotolla varustettu tulo- ja poistoilmanvaihto. Lisäksi asunnoissa maakylmäjärjestelmään kytketty viilennys.
Tontin koko
2 949 m²
Kaavoitustiedot
Lisätietoja antaa: Espoon kaupunki, https://www.espoo.fi/fi/asuminen-ja-rakentaminen/kaupunkisuunnittelu/kaavat
Tontin vuokra päättyy
17.09.2075
Tontin vuokra
198218.15 EUR/v.
Maanvuokraaja
OP Tonttirahasto Ky
Tontin omistus
Valinnainen vuokratontti
Onko osuus tontista lunastettu
Ei
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
18, joista yksi on mitoitettu liikuntaesteiselle.
Yhteiset tilat
Saunaosasto, kerhotila, pesula, kuivaushuone, lastenvaunu-, ulkoiluväline- ja irtaimistovarastot sekä tekniset tilat sijaitsevat talon ensimmäisessä kerroksessa.
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista