31 232 €52 m²

Saunalahdenkatu 14, Saunalahti, Espoo2H+KK+S

Velaton hinta
31 232 €
Asuinpinta-ala
52 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 7
Rakennusvuosi
2009
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Saunalahti
Kaupunki
Espoo

Tervetuloa tutustumaan tähän viidennen kerroksen kaksioon Saunalahdessa. Tämä valoisa ja hyvän pohjaratkaisun omaava asunto tarjoaa mukavaa asumista luonnonläheisessä ympäristössä. Asunnon ominaisuuksiin kuuluu keittiö, saunallinen kylpyhuone, vaatehuone sekä tilava lasitettu parveke.

Asunto sijaitsee kätevästi lähellä koulua ja palveluita, mikä tekee arjen asioiden hoitamisesta helppoa ja vaivatonta. Tämä asunto on täydellinen valinta sinulle, joka arvostat luonnonläheisyyttä.

Asunto myydään ensisijaisesti asumisoikeutena, mutta se on mahdollista myös vuokrata. Jätäthän hakemuksen asuntosaatio.fi- sivulla.

Tule ja ihastu!

Kerrostalokohde metsän vieressä Saunalahdessa. Kaikissa asunnoissa on oma sauna ja osassa myös parveke.

Alueella on päiväkodit ja koulu. Saunalahden 2012 valmistuneessa koulussa painotetaan kestävää kehitystä Vihreä Lippu -kouluna sekä taito- ja taideaineita osana erilaisia oppimisprosesseja. Nämä asiat on huomioitu erityisesti tilojen suunnittelussa. Myös ruokakauppa on lähellä. Saunalahti sijaitsee kätevästi Länsiväylän ja Kauklahdenväylän tuntumassa.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Saunalahdenkatu 14, 02330 Espoo
Kaupunginosa
Saunalahti
Kerros
5 / 7
Asuinpinta-ala
52 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KK+S
Huoneita
2

Velaton hinta
31 232,23 €
Myyntihinta
31 232,23 €
Neliöhinta
600,62 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 22942,71 €, Indeksikorotus: 8289,52 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 31232,23 €.
Käyttövastike
848,65 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Saunalahdenkatu 14
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2009
Rakennusvuoden lisätiedot
2009
Kerroksia
7
Rakennusmateriaali
Betoni
Energialuokka
D2018