Tämä kahden tason koti Haukilahdessa tarjoaa hienon mahdollisuuden luoda juuri oman näköinen koti. Valmiina on mahtava aihio, erinomainen pohjaratkaisu ja loistava sijainti.
Kyseessä on Asunto Oy -muotoinen koti, joka muodostuu pääkerroksen ja kellarikerroksen huoneistoista, mutta jota on käytetty yhtenä omakotitalona. Suuri etu on, että varainsiirtovero on vain 1,5 %, joka on tässä hintaluokassa jo melko tuntuva huojennus.
Sijainti on erinomainen erityisesti perheille: Haukilahden koulu ja päiväkoti ovat molemmat noin 500 metrin päässä, joten lasten koulumatkat ja päiväkotikäynnit sujuvat turvallisesti ja nopeasti. Kauppakeskus Iso Omena sijaitsee alle kahden kilometrin päässä, mikä tarkoittaa, että monipuoliset palvelut, kaupat ja ravintolat ovat nopeasti saavutettavissa. Alueella on myös hyvät kulkuyhteydet niin julkisilla liikennevälineillä kuin omalla autolla, ja luonnonläheiset ulkoilureitit sekä merenranta ovat lyhyen matkan päässä.
Talon pääkerroksessa on avarat oleskelutilat, ja kellarikerroksen iso takkahuone tarjoaa mahdollisuuksia rentoutumiseen, harrastamiseen tai vierashuoneeksi. Kellarikerroksesta löytyy myös ns. baaritila, tässä olisi aika upea mahdollisuus omalle mancavelle.
Suojaisa piha terasseineen täydentää tämän kokonaisuuden ja kutsuu viettämään aikaa ulkona perheen ja ystävien kanssa.
Tämä koti sopii sinulle, joka etsit omaa rauhaa ja tilaa, mutta haluat asua keskeisellä paikalla.
Lähdetään tutustumaan, myynti ja esittelyt:
JOAKIM STENIUS
ASUNTOMYYJÄ PARTNER
046 878 3498 | joakim@bo.fi
OLETKO MYYMÄSSÄ ASUNTOASI?
Varaa minut helposti kalenterini kautta arvioimaan kotiasi.
https://bo.fi/henkilo/joakim-stenius/#kalenteri