296 000 €41 m²

Niittysillankulma 2, Niittykumpu, Espoo2h + avok + vh + p

Velaton hinta
296 000 €
Hoitovastike
164 € / kk
Asuinpinta-ala
41 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 5
Rakennusvuosi
2017
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Niittykumpu
Kaupunki
Espoo

Siisti kaksio ylimässä kerroksesssa, metron vieressä, omalla tontilla. A 20

Tässä asunnossa ei tule kuuma, asunnossa on lisävarusteena viilennyslaite. Tämä kaksio sijaitsee viidennessä kerroksessa. Keitto tilassa on induktiotaso, erillisuuni, kalustepeitteinen astianpesukone sekä jääkaappipakastin. Keittiökaappien ovet ovat sileät valkoiset, työtaso tyylikästä mustaa laminaattia. Välitila on laatoitettu kiiltävillä valkoisilla laatoilla. Huoneiston lattiat ovat kaunista vaaleaa tammiparkettia. Kylpyhuoneen seinälaatat ovat valkoiset, lattialaatat mustanharmaat. Lasitettu parveke tuo lisätilaa asuntoon. Vieressä sijaitseva kauppakeskus Niitty tarjoaa monenlaisia palveluja. Niittykummun metroasema kauppakeskuksen alla puolestaan tuo helpotusta päivittäiseen liikkumiseen.

Myydään tarvittaessa myös autohallipaikka talon alakerrasta.

TIEDUSTELUT JA YKSITYISESITTELY VARAUKSET:

Sinikka Ikola, 050 414 5885 tai sinikka.ikola@vsi.fi

OTA YHTEYTTÄ JA VARAA OMA ESITTELYAIKA

Perustiedot

Kaupunginosa
Niittykumpu
Kohdenumero
17009997
Kerros
5 / 5
Asuinpinta-ala
41 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + avok + vh + p
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiö
Avokeittiö
Keittiön varusteet
Laminaattitasot, Astianpesukone, Integroidut koneet, Induktioliesi, Liesikupu, Jää-pakastinkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke, Iso parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Suihkuseinä, Peilikaappi, Allaskaappi, Laattalattia, Laattaseinä, Lattialämmitys
Palvelut
Kirjasto lähellä, Terveyskeskus lähellä, Lääkäriasema lähellä, Puisto lähellä, Päiväkoti lähellä, Ala-aste lähellä, Yläaste lähellä, Lukio lähellä, Koirapuisto lähellä
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Ei
TV-palvelut
Kaapeli-TV (kuitu)
Tietoliikennepalvelut
Kuitu asuntoon

Hinta

Velaton hinta
296 000 €
Myyntihinta
163 000 €
Neliöhinta
7 219,51 € / m²
Velkaosuus
133 000 €

Vastikkeet

Hoitovastike
164 € / kk
Pääomavastike
1 113,75 € / kk
Tontin vuokravastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
1 277,75 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu on ennakkomaksu / henkilö / kuukausi. Tasauslaskutus tehdään todellisen kulutuksen mukaan.

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Espoon Niittyheinä
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2017
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2017
Kerroksia
5
Energialuokka
B2018
Ilmanvaihto
Koneellinen, lämmön talteenotolla
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli
Harrastusmahdollisuudet
Ulkoilureittejä, Kuntosali lähellä, Urheiluhalli lähellä, Jäähalli lähellä, Uimahalli lähellä, Uimaranta lähellä
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, Yöbussin pysäkki lähellä, Metroasema lähellä, Maksuton pysäköinti, Sujuvat yhteydet omalla autolla, Apteekki lähellä
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Vesikeskuslämmitys, Kaukolämpö
Tontin vuokra
0

Yhteiset tilat
Sauna. pesutupa, kuivaushuone, ulkoiluvälinevarasto
Pintamateriaalit
Parketti