77 000 €92 m²

Turuntie 5, Viilala, Aura4h + k + p

Velaton hinta
77 000 €
Hoitovastike
483 € / kk
Asuinpinta-ala
92 m²
Huoneita
4
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
1954
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Viilala
Kaupunki
Aura

Kerrostaloasunto 4h + k

Kerrostaloasunto 4h + k, 92 m2 Auran keskustassa, sijainti loistava, kaikki kaupat ja palvelut ihan vieressä. Tokmanni, S-market 24h, K-market, Osuuspankki, päiväkodit ja koulut kaikki lähellä kävelymatkan päässä.

Kaikki pinnat remontoitu 2026. Tyylikäs ja hillitty asunto aivan Auran keskustassa. Asunnossa keittiö, kylpyhuone, vaatehuone, olohuone, makuuhuoneita 3 kpl, siivouskomero, parveke. Taloyhtiön sauna on asukkaiden käytössä joka päivä 3€ / kerta.

Autopaikkoja on runsaasti, myös sähköautolataus mahdollisuus. Takapihalla voi grillata ja ottaa aurinkoa kesällä. Myös omalta parvekkeelta voi ottaa aurinkoa ja juoda vaikka aamukahvit kesällä.

Auran keskustasta löytyy kaikki palvelut, mutta lyhyt matka myös Turkuun, n. puolen tunnin ajo omalla autolla suoraan 9-tietä pitkin. Asunto sopii myös lapsiperheille hyvin, lapset saavat omat huoneet.

Aivan ihana koti Auran keskustasta, maalla omassa rauhassa mutta kaikkien palveluiden ääreltä ja lyhyt matka Turkuun.

Perustiedot

Sijainti
Turuntie 5, 21380 Aura
Kaupunginosa
Viilala
Kohdenumero
24343893
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
92 m²
Kokonaispinta-ala
92 m²
Huoneiston kokoonpano
4h + k + p
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Tilaa isolle ruokapöydälle, Suuri tiskipöytä, Paljon kaappitilaa, Paljon työskentelytilaa, Puutasot, Astianpesukone, Sähköliesi, Liesituuletin, Jääkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukonevalmius, Peilikaappi
Säilytystilat
Vaatehuone, Säilytystilaa, Tilaa ulkoiluvälineille, Ullakolla häkkivarasto
Ominaisuudet
Valoisa, Korkeat huoneet, Paljon ikkunoita, Sälekaihtimet, asunto on vuokrattu
Saunan lisätiedot
Taloyhtiön sauna asukkaiden käytössä joka päivä, saunamaksu 3€ / kerta.
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Ei
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiö liittymässä valokuituverkkoon

Hinta

Velaton hinta
77 000 €
Myyntihinta
77 000 €
Neliöhinta
836,96 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
483 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1954
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
2