129 000 €60 m²

Lehtolantie 1 B, Vääksy, Asikkala2h, k, s

Velaton hinta
129 000 €
Hoitovastike
228 € / kk
Asuinpinta-ala
60 m²
Huoneita
2
Rakennusvuosi
2007
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Vääksy
Kaupunki
Asikkala

Tervetuloa tutustumaan tähän valoisaan ja viihtyisään rivitalon päätyhuoneistoon Vääksyn keskustan tuntumassa! Keittiö on varustettu kaikilla arjen mukavuuksilla, mukaan lukien astianpesukone. Olohuoneesta avautuu kulku lasitetulle kuistille, joka tarjoaa lisää tilaa ja suojaa säältä. Lisäksi asunnossa on tilava kylpyhuone ja oma sauna, jotka tuovat arkeen ripauksen luksusta. Tämä koti tarjoaa helppoa ja mukavaa asumista rauhallisella, vehreällä alueella, josta on erinomaiset liikenneyhteydet ja lyhyt matka palveluiden äärelle. Tässä kodissa aamuaurinko tulvii terassille ja olohuoneeseen, kun taas ilta-aurinko valaisee mukavasti makuuhuonetta. Tule paikan päälle tutustumaan ja ihastumaan!

Perustiedot

Sijainti
Lehtolantie 1 B, 17200 Asikkala
Kaupunginosa
Vääksy
Kohdenumero
617624
Asuinpinta-ala
60 m²
Tontin pinta-ala
3 900 m²
Kokonaispinta-ala
60 m²
Huoneiston kokoonpano
2h, k, s
Huoneita
2
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, induktioliesi, liesituuletin, astianpesukone 2019, kaapistot, kiinteät valaisimet led. Keittiön kaapinovet on maalattu, koivutasot asennettu ja keittiöön lisätty vetolaatikko, jätejärjestelmä sekä uusittu liesi vuonna 2022
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, suihku, suihkuseinä, peilit, peilikaappi, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet. Allaskaappi ja peilin valaisin uusittu 2019
Säilytystilat
Ulkovarasto
Tulevat remontit
Suunnitellut: Selvitys korjaustarpeesta vuosille 2025-2029 -Sisääntulolippojen vesikattoon uusiminen tarvittaessa -Sadevesikourujen tarkastus ja kittaus tarvittaessa -Sähkö- ja hybridiautojen lataaminen (työn alla)
Tehdyt remontit
2017 IV-hormien nuohous 2018 IV-koneiden viallisten puhaltimien vaihto 2021 Puujulkisivujen pesu ja maalaus 2022 Piha-aitojen uusiminen 2023 Ulkoseinien lämpövuotojen korjaus (asunnot 7. ja 9.) 2024 Uudet palovaroittimet asennettu. Asunnon remontit: Kaksi eteisen kaappia on siirretty kylpyhuoneeseen ja eteisen seinää on samalla purettu ja eteisaulan parketti uusittu.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Ruokakauppa 500m. Koulut: Vääksyn koulukeskus 2,5km.

Velaton hinta
129 000 €
Myyntihinta
129 000 €
Neliöhinta
2 150 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
228 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
228 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
20,00 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu 20,00 €/hlö/kk.

Rakennusvuosi
2007
Huoneistojen lukumäärä
9
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2007
Tontin koko
3 900 m²
Kunnan numero
16

Yhteiset tilat
Väestösuoja, kaapeli-TV, ulkoiluvälinevarasto, varasto, leikkialue
Pintamateriaalit
Keittiö: Seinissä maali lattiassa parketti. Olohuone: Seinissä tapetti lattiassa parketti. Makuuhuone 1: Seinissä tapetti lattiassa parketti. Sauna: Seinissä panelit lattiassa laatta. Kylpyhuone: Laatoitettu. Eteinen: Seinissä maali lattiassa parketti.