Hiljainen myynti - huomisen kohteet jo tänään!

Tulossa myyntiin -merkinnällä olevat asuntoilmoitukset ovat hiljaisessa myynnissä olevia asuntoja. Seuraamalla näitä asuntoja saat tietää aina ensimmäisten joukossa, mitkä asunnot ovat tulossa myyntiin. Ota yhteys ilmoittajaan ja kerro kiinnostuksestasi asuntoa kohtaan.

TULOSSA MYYNTIIN

370 000 €154 m²

Akanniementie 346, Sääskiniemi, Alavus5h

Velaton hinta
370 000 €
Asuinpinta-ala
154 m²
Huoneita
5
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1998
Rakennuksen tyyppi
Vapaa-ajan asunto
Kaupunginosa
Sääskiniemi
Kaupunki
Alavus

Hirsitalo, saunarakennus, vierasmaja, puuvarasto järven rannalla

Ympärivuotiseen asumiseen rakennettu (vuonna 1998, laajennus 2004) Honkarakenteen hirsitalo asunto/mökki (pysyväisasumisoikeus) sijaitsee Kuorasjärven rannalla. Kiinteistössä valokuituliittymä. Edustuskäyttöönkin soveltuva asumiskokonaisuus. Seinäjoelta matkaa vain 35 km. Tontti on niemenkärjessä, harjutyyppisessä maastossa ilta-auringon puolella rajoittuen kahdelta sivulta lähivirkistysalueeseen. Piha-alue on kunnostettu vuonna 2011. Aurinkoista järvelle suuntautuvaa terassia on 70 m2 sekä runsaasti kivetyksiä. Hoidettua omaa rantaviivaa noin 50 m, hyvä lastenranta. Erillisessä saunarakennuksessa on pesutilat, puulämmitteinen kiuas, takkahuone. Vierasmaja/varasto.

Perustiedot

Sijainti
Akanniementie 346, 61170 Alavus
Kaupunginosa
Sääskiniemi
Kohdenumero
24394130
Kerroksien lukumäärä
1
Asuinpinta-ala
154 m²
Huoneiston kokoonpano
5h
Huoneita
5
Kunto
Hyvä

Hinta

Velaton hinta
370 000 €
Myyntihinta
370 000 €
Neliöhinta
2 402,60 € / m²

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Vapaa-ajan asunto
Rakennusvuosi
1998
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
1
Lisätietoja lämmityksestä
Suora sähkölämmitys
Tontin omistus
Oma