Hiljainen myynti - huomisen kohteet jo tänään!

Tulossa myyntiin -merkinnällä olevat asuntoilmoitukset ovat hiljaisessa myynnissä olevia asuntoja. Seuraamalla näitä asuntoja saat tietää aina ensimmäisten joukossa, mitkä asunnot ovat tulossa myyntiin. Ota yhteys ilmoittajaan ja kerro kiinnostuksestasi asuntoa kohtaan.

TULOSSA MYYNTIIN

155 000 €95 m²

Kurjenkalliontie 52, Haudanniemi, Akaa4h

Velaton hinta
155 000 €
Asuinpinta-ala
95 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1941
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Kaupunginosa
Haudanniemi
Kaupunki
Akaa

Ok-talo 1941 4h+k+kph/WC. Iso 6480m2 tontti.

Omakotitalo isolla tontilla – rauhallinen sijainti ja monipuoliset piharakennukset Myydään 4h + tupakeittiö -kokonaisuus luonnonläheisellä ja rauhallisella sijainnilla. Wc ja kylpyhuone samassa tilassa. 1.5 kerroksinen. Sopii hyvin perheelle tai ostajalle, joka arvostaa omaa tilaa, suurta tonttia ja mahdollisuutta kehittää kiinteistöä omien tarpeiden mukaan.

Tontti ja sijainti Oma tontti 6 480 m² Ei taajamassa, rauhallinen ympäristö. Yksityistie. Keskustaan noin 4,5 km Bussipysäkki 450m Moottoritie 1km Piharakennukset Erillinen saunarakennus, jossa pesuhuone, pukuhuone, varasto ja autokatos. Erillinen pyöräkatos Erillinen kaaripeltikatos (esim. Pienille kalustoille tai koneille)

Yhteiset edut. Osuudet yhteiseen laidunalueeseen Osuudet yhteiseen vesialueeseen Osuudet yhteiseen soranottoalueeseen

Kunto ja tekniikka. Taloon on tehty parannuksia vuosien varrella. Mm. Kunnallistekniikka. Vesiputket. Lisäeristyksiä. Sähköinen lattialämmitys. Oh-k. Ilmalämpöpumppu. Uretaanieristys kattoon. Myös oma kaivo istutusten kasteluun. Asuttavissa sellaisenaan Kaikki rakenteet eivät täytä nykyisiä eristysvaatimuksia.

Kenelle kohde sopii? Ostajalle, joka etsii omakotitaloa isolla tontilla! Remonttitaitoiselle! tai kehityshaluiselle Luonnon ja tilan arvostajalle.

Rakennusoikeutta reilusti jäljellä.

Perustiedot

Sijainti
Kurjenkalliontie 52, 37800 Akaa
Kaupunginosa
Haudanniemi
Kohdenumero
24314824
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
95 m²
Kokonaispinta-ala
138 m²
Huoneiston kokoonpano
4h
Huoneita
4
Kunto
Hyvä

Hinta

Velaton hinta
155 000 €
Myyntihinta
155 000 €
Neliöhinta
1 631,58 € / m²

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Rakennusvuosi
1941
Kerroksia
2