129 800 €21 m²

Franzeninkatu 3, Kallio, Hesinki1h

Velaton hinta
129 800 €
Hoitovastike
126 € / kk
Asuinpinta-ala
21 m²
Huoneita
1
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kallio
Kaupunki
Hesinki

Yimmänkerroksen yksiö 21m2. Edullista asumista vailla remonttihuolia!

Ennakkotiedustelut ja yhteydenotot kelloon katsomatta: Matti Muukkonen LKV, LVV 0400-441640.

Putket tehty 2007 ja muut isot remontit tehty, ei tiedossa merkittäviä asumiskustannuksiin tulevia muutoksia lähivuosina.

Asunto on ja on ollut vuokrattuna samalla voukralaisella 2018 lähtien.

YHTIÖVASTIKE VAIN 126€/KK.

Kiinteistösssä vintti- ja kellarikomerot, sekä pyykkitupa.

Nyt kannattaa tutustua!

Sita vaikka heti 0400 441640!

Perustiedot

Kaupunginosa
Kallio
Kohdenumero
24484581
Asuinpinta-ala
21 m²
Huoneiston kokoonpano
1h
Huoneita
1
Kunto
Tyydyttävä
Kunnon lisätiedot
Asunto on muuttokuntoinen!
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan. Pitkä aikainen vuokralainen haluaa jatkaa!
Kylpyhuoneen remontit
Tehty 2007.
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Ei
Sähköinen omistajamerkintä
Ei

Hinta

Velaton hinta
129 800 €
Myyntihinta
126 900 €
Neliöhinta
6 180,95 € / m²
Velkaosuus
2 900 €
Lunastuspykälä
Ei

Vastikkeet

Hoitovastike
126 € / kk
Pääomavastike
52,28 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
178,28 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
28 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
/Henkilö
Muut kustannukset
Polkupyörävarasto 7€/kk. Pesutupa 20€/kk
Kiinteistövero
21583,90

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Energialuokka
E2013

Tilat ja materiaalit

Pintamateriaalit
Seinät ovat maalatut.