118 m²

Puistomäentie 7, Uusikaupunki4h + avok

Vuokrataan saaristolaishuvila juhannukseksi

Vuokrataan huvila meren rannalla ja erillinen iso rantasauna 12km Uudenkaupungin keskustasta. Suuri, vehreä tontti, omaa rantaviivaa noin 100m. Huvila talviasuttava ja kunnallistekniikan piirissä. Huvilassa on ilmastointi (jäähdytys ja lämmitys). Tontti sijaitsee aurinkoisella paikalla. Huvila/päärakennus sisältää: viihtyisä avokeittiö, oh, kylpyhuone ja makuuhuone. Mh:ssa 140 cm runkopatjasänky. Keittiö on hyvin varusteltu: tiskikone, mikro, jääkaappipakastin, uuni-liesi, lisäksi monipuolisesti astioita ja ruuanlaittovälineitä. Yläkerta: makuuhuone, jossa 2x90cm runkopatjasänkyä (yhdessä/erikseen), pieni wc ja toinen makuuhuone/tv-huone, jossa 2x80cm sänkyä sekä tarvittaessa 140cm vuodesohva. Päätalossa nukkumapaikat 6:lle, mahdollisuus +2 hlö vuodesohvalla. Huvilassa on iso terassi, josta löytyy grilli ja sähkökäyttöinen savustin. Ruokaryhmä 6+2 hlölle ja ulkosohva. Huvilan pihapiiri on vehreä ja suojaisa, jossa lasten mukava leikkiä. Huvilan pihalta löytyy keinu, leikkimökki ja hiekkalaatikko. Huvila on Lepäistentien varrella ja sieltä on lyhyt matka Uudenkaupungin keskustaan, jossa on kesäisin paljon ohjelmaa. Saunarakennus sisältää: ison saunan, jossa puulämmitteinen Aito-kiuas. Saunaan mahtuu noin 8 henkilöä. Saunassa suuri saunatupa, jossa vuodesohva (140cm) sekä avattava laveri 160 cm. Nukkumapaikat täten 3-4 hlölle. Saunatuvassa myös pieni keittiö, joka uusittu keväällä 2023. Keittiöstä löytyy mikro, keittolevyt 2kpl, kahvin- ja vedenkeitin, jääkaappi-pakastin. Saunalla juokseva vesi (myös lämmin vesi), mutta järvivettä, joten juomavesi suositellaan tuotavaksi ylätalosta. Saunassa ei ole sisävessaa, mutta ulkohuussi löytyy. Saunasta on lyhyt matka uimaportaat sisältävälle laiturille. Soutuvene rannassa käytettävissä.

Perustiedot

Kohdenumero
24448426
Kerroksien lukumäärä
2
Loma-asunnon tyyppi
Mökki tai huvila
Asuinpinta-ala
118 m²
Huoneiston kokoonpano
4h + avok
Huoneita
4
Kunto
Tyydyttävä
Kunnon lisätiedot
Asunto on pääosin hyvässä kunnossa, mutta erityisesti alakerran parketissa näkyy elämisen jäljet.
Lisätietoa vapautumisesta
Vuokrataan juhannusviikoksi tai vaihtoehtoisesti juhannusviikon to-su. Vuokra alkaen 1500 euroa, hinta määrittyy päivien ja ryhmän koon perusteella.
Keittiö
Avokeittiö
Keittiön varusteet
Tilaa isolle ruokapöydälle, Paljon kaappitilaa, Paljon työskentelytilaa, Lasikaapit, Halogeenivalot, Kivitasot, Astianpesukone, Keraaminen liesi, Liesituuletin, Jää-pakastinkaappi
Parvekkeen lisätiedot
Iso terassi sekä huvilassa että rantasaunassa.
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Suihkuseinä, Allaskaappi, Laattaseinä, Rättipatteri, Avattava ikkuna, Erillinen WC
Säilytystilat
Säilytystilaa
Ominaisuudet
Valoisa, Paljon ikkunoita, Hyvä äänieristys
Näkymät
Merelle.
Saunan lisätiedot
Puukäyttöinen kiuas, Aito-Kiuas.
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Lisätietoa lemmikeistä
Hyväkäytöksiset eläimet sallittu.
Makuuhuoneita
3
Henkilömäärä
3

Hinta

Vuokra/kk
Lisätietoa vakuudesta
Vakuus määrittyy vuokrausajan perusteella.
Vuokra-aika
Määräaikainen 15.6.2026 - 21.6.2026

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Sisältyy vuokraan.
Sähkömaksu
Sisältyy vuokraan

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Mökki tai huvila
Rakennusvuosi
2011
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
2
Lisätietoja lämmityksestä
Suora sähkölämmitys
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Pintamateriaalit
Parketti
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Alakerran makuuhuoneesta löytyy 140cm sänky, yläkerran päämakuuhuoneesta 2x90cm sängyt (yhdistettävissä) ja toisessa makuuhuoneessa/tv-huoneessa on 2x80cm sänkyä sekä tarvittaessa 140cm vuodesohva.