130 m²

Muskontie 70, Särkisalo, Salo5+k+s

Meren rannalla Huvila - Vuokralle isollekkin perheelle!

Vuokralle Kesämökki-Huvila meren rannalla. Upea vanhan 1900-luvun alun "kartano" tyylinen huvila Särkisalossa meren rannalla. Sisältää monet mukavuudet: rauhallinen sijainti, autotie perille asti. Talviasuttava kahdessa kerroksessa 5h+kk huvila

+ Erillinen rantasauna isolla terassilla, missä oma takkahuone jossa on myös nukkumis/ruoanlaitto mahdollisuudet, avoterassi merelle, oma rauhaisa ranta ja oma vanha soutuvene. Isot pihat ja niissä loputon määrä harrastusmahdollisuuksia, esim: Oma nurmikkoinen "Sulka/rantapallokenttä", iso trampoliini,,ym.

Kaunis merinäköala ja hyvät kalavedet sekä marja- ja sienimetsät. Helsinkiin n 140 km, Turkuun 70 km. Mökkityylisesti kalustettu + maustettu "tämän päivän" viihdekeskus tarjonnalla.

Vuokra sopimuksen mukaan. (esim. Juhannusviikko-ja muut kesäviikot erikoishintaan.) (Ei "vain viikonloppu" vuokrausta eli vähintään viikko kerrallaan).

2026 VIIKOT: 28 ja 29 ovat jo varattuina!

Muskon huvila sijaitsee Särkisalon luonnonkauniilla saarella, josta tietenkin löytyy idylliset "kyläkaupat" kävelymatkan (n.3km) päästä. Turkuun ja Saloon on alle tunnin automatka ja Helsinkiin vain alle 2 tuntia. Huvila soveltuu erityisen hyvin luonnonrauhaa arvostaville ja perhematkailijoille, loistavat isot tilavat pihat esim. lapsille. Kalastus, melonta, marjastus ja monet hiekka-tai kalliorannat kuuluvat luonnollisesti saariston tarjoamiin mahdollisuuksiin. Särkisalon saarella voi tehdä omatoimisia päiväretkiä.Golf-kenttiä löytyy Teijolta, Salosta ja Halikosta (n.25.min matkan päässä). Teijolla on myös hyvä retkeilyalue ja laskettelukeskus.

Perustiedot

Sijainti
Muskontie 70, 25630 Salo
Kaupunginosa
Särkisalo
Kohdenumero
24337798
Kerroksien lukumäärä
2
Loma-asunnon tyyppi
Mökki tai huvila
Loma-asunnon nimi
Muskon Huvila
Asuinpinta-ala
130 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Kokonaispinta-ala: 160<br/>Tontin pinta-ala: 10300
Huoneiston kokoonpano
5+k+s
Huoneita
6
Kunto
Tyydyttävä
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Astianpesukone, Sähköliesi, Jenkkikaappi, kahvinkeitin, mikroaaltouuni, leivänpaahdin, +perus keittiötarvikkeet (haarukat, veitset, lusikat, lautaset, lasit, kupit, ym.)
Kylpyhuoneen varusteet
Peilikaappi, (käyttö rajoituksilla)
Vuokrataan kalustettuna
Kyllä
Ominaisuudet
Valoisa, Varjoisa, Korkeat huoneet, Paljon ikkunoita, Terassi, Oma piha, Takka
Ikkunoiden suunta
Ikkunoita pohjoiseen, Ikkunoita etelään, Ikkunoita länteen, Ikkunoita itään
Ranta
Kyllä
Rannan (vesistön) tyyppi
Meri
Rannan suunta
Etelään.
Rannan kuvaus
Ei ole hiekkaranta, n.1.2m syvyys laiturilta.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Puukäyttöinen kiuas, Ikkuna ulos
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Makuuhuoneita
6
Henkilömäärä
14
Lisävuoteita
2
Keittomahdollisuudet
Kyllä
Varustusluettelo
Keittiön varusteet: Jenkki Jääkaappi, Pakastin, Mikro, Sähköhella, Uuni ja juokseva kylmä/kuuma vesi<br/>Pesutilan ja WC:n varusteet: Suihku, lavuaari ja WC<br/>Pintamateriaalit: Puu<br/>Lisätietoja varustuksesta: TV, Videot, DVD, CD ja Stereot<br/>Yleiskunto: Hyvä
Suihku
Kyllä
WC
Kyllä
Muut ehdot
Tupakointi kielletty sisätiloissa.
TV-palvelut
Keskusantenni

Hinta

Vuokra/kk
Kuukausivuokra (alkaen)
2 400 € / kk
Viikkovuokra (alkaen)
599 € / viikko
Vuosivuokra (alkaen)
18 000 € / vuosi
Vuokra-aika
Toistaiseksi voimassa oleva

Muut maksut

Sähkömaksu
Sisältyy vuokraan

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Mökki tai huvila
Kerroksia
2
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Rakennusmateriaali
Puu
Kattomateriaali
Pelti
Kiinteistön antennijärjestelmä
Antenni
Harrastusmahdollisuudet
Ulkoilureittejä, Golfkenttä lähellä, Uimaranta lähellä, Jalkapallokenttä, Jalkapallokenttä lähellä
Liikenneyhteydet
Sujuvat yhteydet omalla autolla
Rannan (vesistön) tyyppi
Meri
Lämmitys
Sähkö
Lisätietoja lämmityksestä
Sähkölämmitys
Saarella
Ei
Hiihtokeskuksessa
Ei
Malo-luokitus
Ei

Tilat ja materiaalit

Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Tyynyt ja peitot löytyvät, mutta omat lakanat tarvitset.