80 m²

Kairamaa, Naantali, Naantali3h + avok + s

Kesähuvila Naantalissa, Merimaskun alueella

Tervetuloa Kuharantaan, pala paratiisia Naantalissa.

Tämä upea huvilakokonaisuus kattaa päärakennuksen, saunarakennuksen ja vierasaitan. Kokonaisuudessaan makuupaikat löytyvät 10 hengelle. Huvilasta löytyy yksi 2 hengen makuuhuone ja 4 makuupaikkaa yläparvella. Lisäksi saunarakennuksessa 2 makuupaikkaa ja 2 vierasaitassa.

Huvila on varustettu kaikilla mukavuuksilla ilmastointia myöten. Hyvin varustellun keittiön tuella loihditte upeat lomaherkut kaikille aterioille, jotka nautitte merinäköaloin. Huvilan terassilla myös grilli tuomaan lisää kesäfiilistä kesämakuihin.

Ulkona löytyy mahtavat terassipuitteet ja -kalusteet kesänautiskeluun. Haluatte sitten kylpeä auringossa aurinkotuoleilla tai nauttia kesäkirjasta varjoisemmassa paikassa, kaikki löytyy. Nuoriso löytöä varastosta kaikenlaista kesäpuuhaa mölkyn, petangin tai muiden pihapelien muodossa.

Terassi- ja nurmialuiden lisäksi käytössänne on oma hiekkaranta avotulisijalla, jonka vierestä laiturilta voi pulahtaa mereen virkistäytymään.

Sauna on varsin tilava ja voitte nauttia löylyistä merinäköaloin. Saunan yhteydestä löytyy suihku ja terassilta 4 hengen jacuzzi, joka käytettävissänne lisähintaan.

Kuharanta on saaren itäreunalla ja pääsette nauttimaan mahtavista aamuauringoista, ja aurinkotuoleilla voi palvoa aurinkoa läpi päivän.

Kuharanta sijaitsee Kairamaan saaressa vain parin minuutin suojaisan venematkan päässä satamasta. Satamassa on paikat autoille ja pääsette saareen pienellä pulpettiveneellämme.

Huomioithan, että kiinteistön käymäläratkaisut ovat toteutettu juuri uusitun kompostoivan ulkohuussin voimin.

Vain vartin ajomatkan päässä Naantalin kaikki ravintolat, palvelut ja kesätapahtumat käsillänne ja perheen pienimpiin vetoaa Muumimaailman lumo ja tunnelmat.

Tässä linkki jossa tietoa enemmän Naantalista, sen nähtävyyksistä, tapahtumista jne. https://visitnaantali.com/

Saaristoon on helppo tutustua laajemminkin. M/S Östern liikennöi päivittäin ja mm. Seilin saaren kiehtova historia sekä Nauvon idylliset saaristolaistunnelmat ovat päiväretken mahdollisuuksia. Kuharannan satamasta ajaa noin 40min Rymättylän kärkeen, josta M/S Östern liikennöi. Lisää tietoa kohteista mm.

https://www.visitseili.fi/ https://visitnagu.fi/

Turun keskustaan ajaa noin 40min ja Raision Mylly ostoskeskuksen kaikki palvelut noin 30min ajon päässä Kuharannan satamasta.

Viikkovuokraus on ma-su ja kesä-heinäkuu varattu vain viikkovuokraukselle. Muina ajankohtina viikonloppuvuokraus myös mahdollista.

Mökki käytössä tulopäivänä klo 15 eteenpäin ja tulee olla luovutettuna lähtöpäivänä klo 13.

Loppukauden 2025 hinnat, varaukset ja saatavuus:

https://www.airbnb.com/l/6CW9bi8t

Kauden 2026 kesä-heinäkuun tiedustelut sähköpostitse.

Liinavaatteet, pyyhkeet ja loppusiivouksen vuokralainen hoitaa omatoimisesti. Halutessasi voit vuokrata liinavaatteet ja pyyhkeet hintaan 100€ ja ostaa loppusiivouksen hintaan 200€. Lisätietoja pyydettäessä.

Jos haluatte lomallenne jacuzzin käyttöönne niin sen lisähinta on 150€ vuokra-ajalta.

Meillä on taloudessa hypo-/vähäallergisoiva koira ja toivomme vuokralaisten ymmärrystä, ettemme salli muita lemmikkejä.

Kuharanta on meille rakas paikka ja toivomme vuokralaisilta asiallista käyttäytymistä emmekä vuokraa paikkaa ns. bilekäyttöä varten.

Perustiedot

Sijainti
Kairamaa, 21160 Naantali
Kaupunginosa
Naantali
Kohdenumero
23323260
Kerroksien lukumäärä
2
Loma-asunnon tyyppi
Mökki tai huvila
Asuinpinta-ala
80 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Huvila 80m2, saunarakennus 24m2 ja vierasmaja 6m2
Huoneiston kokoonpano
3h + avok + s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Keittiö
Avokeittiö
Vuokrataan kalustettuna
Kyllä
Asunnossa sauna
Kyllä
Lemmikkieläimet sallittu
Ei
Henkilömäärä
10
Muut ehdot
Tupakointi kielletty

Hinta

Vuokra/kk
Vuokra-aika
Määräaikainen

Muut maksut

Sähkömaksu
Sisältyy vuokraan

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Mökki tai huvila
Kerroksia
2